UWAGA!

Koniec wakacji piłkarzy

Na stadionie przy ul. Agrikoli odbył się pierwszy powakacyjny trening piłkarzy czwartoligowej Polonii Elbląg.

Na pierwsze zajęcia przybyła grupa niewielu ponad dziesięciu piłkarzy. Wśród nich zabrakło napastnika Tomasza Wierciocha (strzelił 14 bramek dla Polonii w poprzednim sezonie).
     - To cały czas sprawa otwarta. To dobry piłkarz. Mam nadzieję, że uda się nam zatrzymać tego piłkarza w naszym zespole - komplementował młodego piłkarza nowy szkoleniowiec Polonii Adam Fedoruk.
     Na razie Wiercioch do zbliżającego się sezonu przygotowuje się razem ze Polonią Lidzbark Warmiński, która w minionym sezonie wywalczyła awans do trzeciej ligi.
     Nie wiadomo jeszcze, kto zrezygnuje z gry w Polonii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że propozycję otrzymał od Polonii Bart-Ex Pasłęk kapitan Polonii Piotr Łojek. Rozmowy z piłkarzami przeprowadza również nowy trener Adam Fedoruk.
     - Jestem zadowolony z rozmów. Najpierw kilku zawodników wyrażało chęć odejścia z klubu, ale po rozmowach dali mi szansę i być może pozostaną - mówi szkoleniowiec.
     Fedoruk, który zastąpił na stanowisku trenera Stanisława Fijaryczka, ma 35 lat. W swojej karierze grał m.in. w pierwszoligowych Stali Mielec, Legii Warszawa, Amice Wronki. W Elblągu pełnić będzie funkcję grającego trenera. Dlaczego wybrał Elbląg?
     - Miałem 18 lat gdy wyjechałem z tego miasta. Grałem wszędzie tylko nie tu. Uważam, że jestem coś winny elbląskim kibicom. Dlatego postanowiłem zakończyć karierę w Elblągu i jeszcze przez dwa-trzy lata pograć w tym mieście -wyjaśnia. - Wierzę, że jesteśmy w stanie powalczyć o trzecią ligę, może nie przyszłym sezonie, ale za dwa lata. Warunek jest taki, że chłopcy muszą nauczyć się realizować założenia taktyczne na boisku.
     W trakcie przygotowań do sezonu Polonia rozegra kilka spotkań kontrolnych. Najbliższe już dzisiaj (we środę 11.07) w Elblągu z czwartoligowcem z województwa pomorskiego Pomezanią Malbork. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00.
AP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama