UWAGA!

Konstal czeka zmiany

"Ponad 100 pracowników elzamowskiej spółki Konstal niepokoi się o swoją przyszłość. Obawiają się, że mogą stracić pracę" - donosi "Dziennik Elbląski".

"Obecnie w spółce zatrudnionych jest około 130 osób. - Podczas spotkania z prezesem holdingu w Warszawie poinformowano nas, że firma chce wyzbyć się majątku produkcyjnego i sprzedać akcje - mówi Maria Kosecka ze związków zawodowych Elzamu. - Dla pracowników może to oznaczać zwolnienia.
     Na spotkaniu z zarządem związkowcy dowiedzieli się, że Konstal musi przejść proces przekształcenia własnościowego. - Jednak nie wiadomo w jakiego typu spółkę miałby się przekształcić - mówi Maria Kosecka. - Dowiedzieć się tego mamy do końca czerwca.
     Zdaniem prezesa Konstalu trudno jednoznacznie mówić o przyszłości spółki.
     - Program restrukturyzacji opracowano dla całego holdingu, nie tylko dla Konstalu - mówi Tadeusz Wawrzyński, prezes zarządu Konstalu. - Przyznaję, że sytuacji spółki nie można określić jako dobrej. Straty przyniosły ostatnie strajki, a przy obecnej sytuacji rynku ciężko to odrobić".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Z deszczu pod rynnę? Dobrze się żyje tym, co Spókę spółkują? I tu mamy przykład jak Solidarność zakładowa periodycznie rozkłada spółkujących.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Drzazga(2001-06-19)
Reklama