UWAGA!

Łatwiej po radioterapię?

„Jednym z podstawowywch problemów opieki zdrowotnej w woj. warmińsko-mazurskim jest brak ośrodka radioterapii onkologicznej. Cierpiący na choroby nowotworowe pajcenci kierowani są obecnie do takich ośrodków funkcjonujących w Białymstoku lub Gdańsku” - donosi dzisiejszy „Głos Elbląga” na stronie 1 w artykule „Łatwiej po radioterapię?”.

„W trakcie spotkania z wojewodą warmińsko-mazurskim, z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Kasy Chorych i Wydziału Społecznego UW ustalono, że ośrodek radioterapi oraz oddział onkologiczny mogłyby powstać na bazie szpitala MSWiA w Olsztynie” - czytamy w "Głosie".
     „Aby jednak zapewnić szeroki dostęp do onkologicznych świadczeń zdrowotnych, pożądane byłoby przekazanie tego szpitala zarządowi województwa” - kontynuje "Głos".
     „O tym, czy mieszkańcy regionu będą mogli jeszcze w tym roku korzystać z Ośrodka Radioterapii w Olsztynie, zadecydują ostatecznie pieniądze. Lekarz wojewódzki Wojciech Szadziewicz uważa, że jeśli uda się pozyskać 30 mln zł na ten cel, istnieje duża szansa, że chorzy będą mogli już w tym roku leczyć się w nowym ośrodku”.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama