UWAGA!

Migranci z Królewca testują zaporę na granicy

 Elbląg, Migranci z Królewca testują zaporę na granicy
fot. arch. Twitter Mariusza Błaszczaka

- Gdy na polsko-rosyjskiej granicy z obwodem królewieckim trwa budowa płotu-zapory, rosyjskie media już donoszą o próbach jej przekraczania - informuje portal wp.pl.

Jak czytamy na wp.pl, serwis "Nowy Kaliningrad", powołując się na informacje z Federalnej Służby Bezpieczeństwa, opisuje, że w maju troje obcokrajowców przyleciało z Moskwy do Królewca, aby później przedostać się do Unii Europejskiej. Zostali zatrzymani przy linii granicy niedaleko miasta Bagrationowsk, które sąsiaduje z Bartoszycami w woj. warmińsko-mazurskim. Rosyjskie służby podały, że nieco wcześniej granicę z Polską próbowało pokonać także dwóch zagranicznych studentów. W obu przypadkach FSB opisuje zatrzymanych jako "obcokrajowców", nie podając ich narodowości. Rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz poinformowała, że także polskie służby sporo pracowały na granicy z Królewcem. W tym roku na polsko-rosyjskiej granicy zarejestrowano dwie inne próby jej nielegalnego przekroczenia. W całym 2022 roku takich prób było 11.

- Istnieje prawdopodobieństwo, że jest to test przed uruchomieniem nowego szlaku migracyjnego - mówi w rozmowie z wp.pl dr hab. Krzysztof Żęgota z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który zajmuje się polityką bezpieczeństwa Rosji.

Więcej na wp.pl.


Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama