UWAGA!

Milczenie strategiczne

"Dziś Rada Miasta ma debatować nad najważniejszym dokumentem dla Elbląga w najbliższych latach. Tymczasem bardzo niewiele osób zna jego zawartość" - pisze "Gazeta Wyborcza".

"- Szkielet strategii, a nie kompletny dokument, Urząd Miejski przekazał nam do zaopiniowania w lipcu ubiegłego roku - mówi koordynator rady Wojciech Ławrynowicz. - Swoje uwagi przekazaliśmy urzędowi, ale do dziś nie zostały one w żaden sposób przyjęte czy przedyskutowane. Nie przeprowadzono także społecznych konsultacji projektu ani spotkań i rozmów z najaktywniejszą częścią mieszkańców, czyli organizacjami pozarządowymi. O tym, że strategia będzie głosowana dziś, dowiedzieliśmy się przypadkiem, nieoficjalnie - dodaje Ławrynowicz.
     Wśród niedociągnięć strategii, którą napisali członkowie Zarządu Miasta i naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego, EROP wskazuje zwłaszcza sposób potraktowania spraw edukacji i opieki społecznej.
     - W najważniejszej części dokumentu, zawierającej diagnozę stanu miasta, nie wspomina się o osobach niepełnosprawnych, a tak poważny problem Elbląga, jak bezrobocie, traktuje się bardzo powierzchownie - uważają członkowie rady. - Bardzo szczegółowo traktuje się za to pomysłu urzędu, np. Centrum Pracy i Pomocy, przy którym podaje się dokładne kwoty, jakie trzeba wydać na jego powołanie. (...) Zdaniem zrzeszonych w EROP ponad 60 elbląskich organizacji pozarządowych strategia nie dotyka podstawowych problemów mieszkańców i świadczy o ignorowaniu przez władze miasta ich potrzeb".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama