UWAGA!

Most w Kwidzynie za dwa tygodnie

Zakończyła się budowa mostu nad Wisłą w Kwidzynie, teraz prowadzone są próby obciążeniowe. Pierwsi kierowcy pojadą tym mostem za dwa tygodnie. Kwidzyński most jest najdłuższym mostem typu extradosed w Europie – informuje gazeta.pl.

W piątek na most wjechało 28 ciężarówek, każda o wadze ok. 32 ton, łącznie ważyły prawie 900 ton. Badano uginanie się konstrukcji i jej reakcje na obciążenia. Sobota była drugim dniem prób obciążeniowych. Pierwsi kierowcy wjadą na most najwcześniej 26 lipca.
       Most połączy Kwidzyn z lewą stroną rzeki i autostradą A1. Ułatwi komunikację blisko 200 tys. mieszkańców terenów przedzielonych Wisłą, którzy do tej pory musieli korzystać z promu linowego lub wielokilometrowych objazdów.
       Kwidzyński most o długości 808,5 m jest najdłuższym mostem typu extradosed w Europie – to konstrukcja pomiędzy tradycyjnym mostem belkowym, a mostem podwieszany, czyli wantowym.
       Inwestycję wartą ok. 375 mln zł realizuje konsorcjum firm Budimex i Ferrovial Agroman. Rozpoczęto ją we wrześniu 2010 r.
      
       Więcej: gazeta.pl.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a zdjęcia jakieś ????? chociaż jedno???? nie ma!!! to jest dziennikarstwo na miarę XVI w. - chociaż tam może by dali rycinę lub miedzioryt.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  albrechtdirer(2013-07-13)
 • Gógle się popsuły? Samochód nie działa? To po co użytkownikowi autosana takie zdjęcie?
 • A co mnie to interesuje. Wolę dowiedziec sie kiedy wreszcie skonczy sie remont ulic. Pewnie dlugo jeszcze bo Nowowiejska jak rozkopana byla dwa tygodnie temu-tak jest nadal.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Czytelnik_MOBI_48449(2013-07-13)
 • Zdjęcia są pod linkiem gazeta. pl zamieszczonym na końcu tego artykułu. Przy okazji pytanko do żeglarzy; wanty to liczy się parami bo moim zdaniem jest ich 108 nie 54 ???? Hero.
 • Czy to gazeta. pl podała, że most w Kwidzynie jest nad Wisłą? czy to inwencja PD z PortElu ? W języku polskim jakoś tak dziwnie się przyjęło, że choć most w istocie fizycznie jest nad danym ciekiem wodnym to mówimy że jest "przez" rzekę nie zaś nad. "Nad" rzeką może być natomiast zlokalizowane miasto, ulica lub budynek, choć w rzeczywistości nie unoszą się nad lustrem wody. Logika i język jak widać chodzą często osobnymi ścieżkami.
 • ten powyżej to w dzieciństwie chodził "bez pole" "przez portek" - jaki to region Polski ?
Reklama