UWAGA!

„Motocykliści Putina” planują rajd. Na trasie jest Pieniężno

 Elbląg, Co roku setki rosyjskich motocyklistów przyjeżdżają na cmentarz czerwonoarmistów w Braniewie
Co roku setki rosyjskich motocyklistów przyjeżdżają na cmentarz czerwonoarmistów w Braniewie (fot. Wojciech Andrearczyk)

Motocykliści z klubu „Nocne wilki”, ulubieńcy Putina, wyruszą szlakiem pomników wojny ojczyźnianej. Być może oddadzą hołd gen. Czerniachowskiemu w Pieniężnie i zajrzą do Elbląga. Wybierają się także elewi z Mamonowa, którzy odwiedzą Braniewo.

Strona internetowa „Nocnych wilków” Klubu Motocyklowego w Moskwie podaje wiadomość o imprezie na otwarcie sezonu w dniu 25 kwietnia. W programie rekonstrukcje wydarzeń z wojny ojczyźnianej, dużo modnej muzyki i huk motorów podczas przejazdu ulicami Moskwy.
       A potem wyjazd szlakiem zwycięskiej Armii Czerwonej. Nie zatrzymają się na granicy z Polską, ale ruszą przez nasz kraj, Czechy, Słowację, Austrię, znów Czechy i prosto do Berlina. Tam zatrzymają się 9 maja w Dniu Zwycięstwa. Jeszcze nie wiadomo jak będzie przebiegała trasa w Polsce. Wymieniany jest Wrocław, ale zwykle „Nocne Wilki” będąc w Polsce oddawały hołd gen. Czerniachowskiemu w Pieniężnie, gdzie stoi jego pomnik.
       Przy okazji mogą zajechać na cmentarz żołnierzy radzieckich w Elblągu. Działalność „Nocnych wilków” popiera prezydent Putin. Lider klubu Aleksandr Załdostanow uznawany jest za jego przyjaciela. Przykład z „Nocnych wilków” biorą elewi ze szkół w obwodzie kaliningradzkim. W dniach 27 kwietnia do 7 maja oddadzą hołd poległym żołnierzom Armii Czerwonej na terenie Warmii Mazur. Przybędą, m. in. na cmentarze w Braniewie, Elblągu. Złożą kwiaty pod pomnikiem gen. Czerniachowskiego w Pieniężnie.
      
       źródło: www.portalbraniewo.pl
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama