UWAGA!

Nasz ósmy cud

"To będzie najpiękniejsza ulica na świecie - entuzjastycznie zapowiadają projektanci. Na przełomie kwietnia i maja ma być gotowy projekt ulicy Stary Rynek" - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

"Prace nad projektem nowych szat Starego Rynku jeszcze trwają - ostateczny kształt ulicy znany będzie prawdopodobnie pod koniec kwietnia - ale już dziś wiadomo, jak będzie wyglądać ta najbardziej reprezentacyjna z elbląskich ulic.
     - Główne założenie jest takie, że będzie to deptak - ciąg spacerowy dla pieszych, o ograniczonym do minimum ruchu samochodów - wyjaśnia Anita Talaga, główny projektant, szef firmy Ata, która wygrała przetarg na projekt ulicy Stary Rynek.
     - Jezdnia ma szerokość 10 m i będzie wyraźnie oddzielona krawężnikami od chodników (szerokich na 2,5 - 3 m), które znajdą się po obu stronach ulicy. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami, samochody będą mogły wjeżdżać na Stary Rynek jedynie wyjątkowo (od godz. 18 do 8 rano możliwy będzie dojazd samochodów zaopatrujących tutejsze sklepy i instytucje).
     Jak w przeszłości, ulica i chodniki wyłożone będą kamieniem: jezdnia - brukiem, a ciągi piesze - płytami kamiennymi i kostką granitową.
     - W planach jest zmniejszenie wysokości krawężników z 10 do 5 cm, by sprawiały mniej problemów osobom mającym kłopoty z chodzeniem - mówi Agata Talaga. - Przy przejściach na drugą stronę ulicy wysokość krawężników ma być dodatkowo obniżona do 2 cm. (...)
     W pobliżu Bramy Targowej, z lewej strony stanie figurka legendarnego Piekarczyka. Na jezdni, na skrzyżowaniu ulic Rybacka - Stary Rynek stanie z kolei ozdobna studnia".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • juz sie nie moge doczekac zacznijcie prace juz dzisiaj
 • Jestem przekonany , ze doprowadzi do do przeniesienia znacznej ilości biur, instytucji z ulicy Stary Rynek w inne obszary miasta. Nie wyobrażam sobie sytuacji banku, agencji ubezpieczeniowej, kredytowej czy innego biura w sytuacji gdy ani pracownicy ani klienci nie będą mogli dojechać do niego samochodem samochodem. Kierowane przeze mnie biuro z pewnościa poszuka sobie innego miejsca. Chyba, że władze miasta rozwiążą ten problem.
 • Czy możemy zobaczyć projekt tego cuda ?
 • A potem wszystko prawdopodobnie zostanie zamalowane przez naszych odpowiedzialnych sprey'owców i będzie " pięknie"
 • Uroda kamienic Starówki Elbląskiej jest bardzo zgubna, ponieważ powoduje liczne urazy ciała (powód - zadzieranie głowy) wynikające z potknięć, omsknięć i obaleń - spowodowanych urokliwym, a wręcz unikalnym charakterem nawierzchni ulic tejże. Aborygen Miejscowy- Wojciech Pawlak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojciech Pawlak - AM(2001-03-27)
 • Starówka to nie centrum handlowe! Komercyjne placówki nastawione na masowego klienta winny przenieść swą działalność za miasto, np. na obwodnicę. Im prędzej tym lepiej. W Elblągu nowe hipermarkety wynajmują powierzchnię. To miejsce dla tych ze Starówki do których klienci podjeżdżają samochodami. A co mają zrobić ci co zainwestowali w poddzierżawione lokale? Powinni pójść do szkoły uczyć się marketingu i logistyki. Ich działalność pasuje do starówki jak wół (i to z BSE!) do karety.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-28)
Reklama