UWAGA!

Nie ma chętnych na Renomę

"- Potencjalni inwestorzy oglądają zakład, po czym odjeżdżają i nie odzywają się. Jeszcze do końca maja będę próbowała sprzedać zakład w całości, potem spróbuję sprzedać majątek w częściach" - powiedziała "Głosowi Elbląga" Jadwiga Magdziak, syndyk spółdzielni "Renoma" w Elblągu.

W dzisiejszym wydaniu "Głosu Elbląga" można znaleźć wywiad z syndykiem spółdzielni Renoma w Elblągu, Jadwigą Magdziak.
     "Do końca marca br. w zakładzie byli jeszcze pracownicy. Pani syndyk miała nadzieję, że zakład będący w ruchu skusi inwestora. Nie udało się. Pracownicy odeszli, majątek pozostał. Maszyny są wprawdzie własnością banku, ale ten również czeka na ostateczną decyzję o losach fabryki.
     - Największy problem dla inwestora to możliwości sprzedaży wyrobów - mówi Jadwiga Magdziak. - Żeby jednak pozyskać partnerów handlowych, trzeba wyłożyć sporo pieniędzy na surowiec, wzory i promocję. Renoma była dużym zakładem, więc aby odtworzyć go w nowej postaci, należy zainwestować pokaźne kwoty.
     (...) Renoma ma nikłe szanse, by odbudować się w poprzedniej postaci. Prawdopodobnie zatem zarówno pracownicy, jak i maszyny, które jeszcze w zakładzie zostały, zasilą produkcyjny potencjał małych przedsiębiorstw".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Elbląg upada! Znaczna większość ważnych firm w mieście albo upada, traci znaczenie albo jest sprzadawanych i zakupowanych przez zagranicznych inwestorów. Jak tak dalej pójdzie to znikniemy z mapy, szczególnie że młodzi ludzie (typu Mądrale) twierdzą że nic się nie dzieje, nic nie jest organizowane miast zadziałać, spowodować. Coraz więcej potencjalnych, przyszłych działaczy ucieka do większych miast.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-05-22)
 • Droga uczennico. szkoda Twojego idealizmu na ten grajdoł. Zacznij robić kasę, załóż rodzinę, dbaj o męża. Gotuj obiady.Korzystaj z życia. Strzeż się palantów wszelkiej maści dybiących tylko na Twoją cnotę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  były idealista(2001-05-22)
 • Były idealisto. Masz rację, szkoda, ale nie zamierzam rezygnować. Na zaołożenie rodziny i gotowanie obiadów mam jeszcze czas (chociaż przyznaję że powoli zaczynam lubić gotowanie), a co do cnoty... hmm cóż nie ma na co dybać chociaż na tym "kasy nie robię". Jednak abym mogła tę "kasę robić" muszę mieć niezbędne ku temu wykształcenie, chwilowo rozwijam się i szukam wspaniałych idei i genialnych pomysłów (miże stąd ten idealizm).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-05-22)
Reklama