UWAGA!

Niepewna przyszłość

"Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu nie podniósł, chociaż powinien, wysokości zasiłków dla rodzin zastępczych. Gdyby to nastąpiło, pieniędzy dla tych rodzin wystarczyłoby tylko do września" - czytamy w dzisiejszym "Głosie Elbląga".

"Od czerwca br. świadczenia dla rodzin zastępczych powinny być podniesione - najwyższe z 530 do 618 zł. W Elblągu pozostały one w dotychczasowej wysokości. Uznaliśmy, że lepiej płacić mniej, ale płacić, niż podnieść kwoty i zaprzestać wypłat - twierdzi Mirosława Grochalska, zastępca dyrektora MOPS w Elblągu. - Gdybyśmy zdecydowali się na podwyżkę, pieniędzy dla rodzin wystarczyłoby tylko na sierpień, a tak mamy je również na wrzesień. Co będzie potem - nie wiemy. Roczny budżet dla rodzin zastępczych w Elblągu to kwota 1 mln 795 tys. zł. Do tej pory wojewoda przekazał na świadczenia 1 mln 128 tys. zł, a rodzinom wypłacono 1 mln 271 tys. zł. Widać więc, że budżet jest źle oszacowany."
     Więcej o problemach z pieniędzmi dla rodzin zastępczych w dzisiejszym "Głosie Elbląga".
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A moim zdaniem powinno się zmniejszyc ilość DARMOZJADÓW ( posłów i senatorów ) o jedno ZERO. Poco nam 500 osób które biorą po 100 baniek miesięcznie pensji . Za jedną pensję takiego darmozjada przeżyje 20 rodzin. Czyli miesięcznie zabierają chleb który by starczył dla 1000 rodzin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Geralt(2001-07-23)
 • Racja popieram forse biorą a jak jest transmisja z sejmu to tylko puste miejsca pokazują łapciuchy jedne. Zabrałabym im połowę i tak by mieli za dużo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Patriotka(2001-07-24)
Reklama