UWAGA!

Nowe gimnazja, czyli oświata na kredyt

„Z niepokojem nowy rok szkolny powitali tegoroczni maturzyści. Gimnazjaliści z Milejewa i Gronowa Elbląskiego cieszyli się natomiast z nowych, komfortowych warunków nauki” – donosi dzisiejszy Dziennik Elbląski.

„W nowych budynkach rozpoczęli wczoraj rok szkolny gimnazjaliści z Milejewa i Gronowa Elbląskiego. Oba budynki wybudowano dzięki kredytom i sponsorom. (...)
     - Nie ma porównania z podstawówką, w której do tej pory się uczyliśmy – dzieliła się wrażeniami Paulina Sznajder z kl. III b. – Trudno uwierzyć, ale każdy z nas, zamiast szatni, będzie miał własną szafkę z własnym kluczem, jak w zachodnich filmach. (...)
     W Elblągu największa uroczystość z okazji inauguracji nowego roku szkolnego, w której uczestniczyły władze miejskie, wojsko, policja i kilka tysięcy uczniów, odbyła się w miasteczku szkolnym przy ul. Saperów. (..)
     - Tegoroczna inauguracja ma charakter szczególny, ponieważ jednocześnie świętujemy 10-lecie istnienia miasteczka szkolnego – mówił Marek Gliszczyński, wiceprezydent Elbląga. – Z tym miejscem związane są także moje osobiste wspomnienia. Przed 20 laty przebywałem w mieszczącej się w tym miejscu jednostce wojskowej.
     Znacznie mniej entuzjazmu wykazywał kilkutysięczny tłum uczniów.
     - Miło jest się spotkać z przyjaciółmi po wakacjach, ale czeka nas niezwykle trudny rok – mówi Bożena Zakrzewska, tegoroczna maturzystka. – Z obawą myślę o czekającej nas nauce i późniejszych egzaminach”.
     Szerzej w Dzienniku Elbląskim.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama