UWAGA!

Odchudzanie samorządów

”Parlament zdecydował o zmniejszeniu od przyszłej kadencji liczby radnych w gminach. W Elblągu liczba radnych spadłaby z 45 do 30. Samorządowcom te zmiany nie bardzo się podobają” - informuje Głos Elbląga.

”Andrzej Kempiński przewodniczący Rady Miejskiej Elbląga twierdzi, że generalnie zmiany idą w dobrym kierunku, bo w niektórych gminach samorządowe struktury są nadmiernie rozbudowane".
     ”- W Elblągu zmniejszenie liczby radnych przyniesie oszczędność kosztów, ale w stosunku do budżetu nie będą to kwoty znaczące - stwierdza szef rady".
     ”Konsekwencją może być pozbawienie niektórych dzielnic własnej reprezentacji, a także zmniejszenie liczby komisji.”
     ”- Zastanawia mnie dlaczego parlamentarzyści nie wzięli pod uwagę liczebności Sejmu i Senatu, bo według mnie tam również można by poszukać oszczędności” - stwierdził w Głosie A. Kempiński.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Panie Andrzeju. Dostał Pan od Sejmu: oświatę, służbę zdrowia, opiekę społeczną i inne sfery życia publicznego. Środków finansowych Pan nie dostał na te zadania? Czy Onufry Zagłoba Kurlandy oddał czy Mazowsze? Teraz dostał Pan w „prezencie” od Sejmu mniejszą liczbę radnych. Warszawa wie lepiej ile osób w samorządzie winno zasiadać w Radach. Niech Pan się cieszy, że Sejm nie opodatkował podnoszenia rąk radnych w trakcie głosowania.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Andrzej(2001-02-21)
Reklama