UWAGA!

Okrutny los dobermana

"Dzięki interwencji mieszkańców cztery psy, pozostawione na pastwę losu na jednej z posesji, ocalały. Wynędzniałe, głodne, trafiły do schroniska dla zwierząt. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami skierowało sprawę do prokuratury" - czytamy w "Głosie Elbląga".

"- Zostałam powiadomiona przez Straż Miejską, że w Dąbrowie pod Elblągiem, na posesji opuszczonego hotelu Victoria znajdują się cztery psy w bardzo złym stanie, porzucone przez właściciela tego hotelu - powiedziała Krystyna Folejewska, przewodnicząca towarzystwa. - Zwierzęta były w stanie skrajnego wyczerpania, dwoje z nich potrzebowało pilnej pomocy weterynaryjnej. W pierwszym ogrodzeniu natrafiliśmy na wynędzniałego, słaniającego się na nogach dobermana, z ranami na skórze. Przebywała tu także młoda suka rasy rotwailer; z racji wieku łatwiej znosiła trudne warunki. W drugim ogrodzeniu czołgała się po ziemi suka rasy owczarek. Był tam i drugi pies, który nie chciał opuścić budy; nie wiedział co się dzieje, był przerażony i zestresowany.
     Przez pewien czas (...) psy dokarmiali mieszkańcy Dąbrowy. Jednak nie zdołali zaspokoić ich apetytów. W nocy z 6 na 7 maja ktoś wypuścił dwa z nich poza ogrodzenia, a ich ofiarami padło 20 kur, należących do jednego z okolicznych gospodarzy. (...)
     - Zawiadomiliśmy prokuraturę o popełnionym przestępstwie - dodała Krystyna Folejewska. - Właściciel posesji, który zgotował tak okrutny los tym zwierzętom, musi zostać ukarany".
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Proszę wszystkich których to dotyczy aby jak najprędzej ukarali "zwyrodnialca".Jaki ma człowiek stosunek do zwirząt taki i do ludzi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Halina(2001-05-09)
  • Boże, to chyba tylko jakiś bydlak mógł tak okropnie postapić ze zwierzętami. I on jeszcze nosi miano człowieka ! Hańba, wstyd i obciach na całej linii. Pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt.