UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ostatnie dni Babalskiego?

„Opisane przez "Gazetę" przesunięcia budżetowe wojewody to działania antyspołeczne - uważa rada warmińsko-mazurskiej Unii Pracy w Olsztynie i domaga się dymisji Zbigniewa Babalskiego. Tego samego chce Unia Wolności” - donosi dziejsza "Gazeta Morska" na stronie 5.

"Polityczna prywata, jaką przy okazji piastowania eksponowanego stanowiska państwowego uprawia Zbigniew Babalski, dostrzegana również przez jego własną opcję polityczną, jest zjawiskiem wysoce szkodliwym. Świadczy o egoistycznych, partykularnych interesach tego urzędnika. W związku z powyższym jest zasadne podanie się Zbigniewa Babalskiego do dymisji z zajmowanego stanowiska. Dymisja wojewody przyczyni się niewątpliwie do przerwania eskalacji wysoce nagannej i szkodliwej działalności" - czytamy w oświadczeniu regionalnej UP, zamieszczonym w artykule.
     Gazta Morska przypomnia: „(...) w październiku ub. roku wojewoda prosił Ministerstwo Finansów, aby 703 tys. zł z działu opieka społeczna przesunąć na zatrudnienie nowych urzędników w jego urzędzie. Ministerstwo się zgodziło.”
     „W niedzielę stanowisko w tej sprawie zajęła również Unia Wolności. Mirosław Czech, sekretarz generalny Unii Wolności oraz poseł na Sejm, powiedział: - Zastrzeżenia do pracy Zbigniewa Babalskiego Unia Wolności wyrażała od początku zajmowania przez niego stanowiska wojewody. W tej sprawie potrzebna jest szybka decyzja premiera, województwo zmagające się bowiem z najważniejszym problemem, jakim jest bezrobocie, nie może być współkierowane przez osobę pozbawioną jakiegokolwiek poparcia politycznego i zaufania społecznego".
     Gazeta przypomina również, że „w miniony piątek Andrzej Smoliński, poseł AWS i regionalny lider RS AWS na Warmii i Mazurach, pojechał do premiera Jerzego Buzka, aby przedstawić mu uchwałę wyrzucającą Babalskiego z partii oraz prosić o odwołanie go ze stanowiska wojewody. Premier wciąż nie podjął decyzji w tej sprawie".
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Kolejne "igrzyska dla ludu" urządzane przez polityków... Odbieram to jako kolejny incydent, którego nawet nie próbuję zgłębić, analizować. Dotarcie do prawdy leży poza moimi możliwościami. Generalizując - politycy są coraz bardziej oddaleni od wyborców, my z kolei emocjonalnie traktujemy wszelkie "incydenty", bierzemy chętnie udział w igrzyskach mamy swoich faworytów, wykłócamy się o nich - i o to wielu z nich chodzi. Najlepiej byłoby przyjąć postawę stoickiego spokoju - gdyby nie powszechny kryzys finansów publicznych, rysujący się coraz wyraźniej kryzys wydolności zarządzania - na wszystkich jego szczeblach. No i rzecz chyba w tym najistotniejsza - dyskusyjność kompetencji wielu polityków, kompetencji rozumianej szeroko - od fachowości po etykę. Wracając do BABALSKIEGI - powiem krótko: odwołać. Nie może polityk pozwolić sobie na uczestniczenie w (powiem łagodnie) niejasnych przedwsięwzięciach. Dodam -Każdy polityk. A Babalski robi to już kolejny raz...!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Staszek Olech(2001-02-14)
Reklama