UWAGA!

Podróż do Warszawy będzie krótsza

Ruszyły prace remontowe na linii kolejowej Gdynia - Warszawa. Podróż do stolicy ma przebiegać normalnie, a w 2009 roku będzie pół godziny krótsza - informuje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

Od tygodnia trwają prace na odcinku Warszawa Praga – Legionowo, we wrześniu ruszą roboty na stacjach Nasielsk oraz Gdynia Główna Osobowa. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, modernizacja nie wiąże się ze skierowaniem pociągów na trasy objazdowe. Pociągi będą jeździły normalnie, przez Iławę i Malbork.
     Na razie wiadomo, że od września odwołane zostaną lokalne pociągi osobowe Kolei Mazowieckich z Warszawy do Legionowa. Na odcinku, na którym remont już trwa, nie powinno być problemów, bo są tam aż trzy tory (gdy jeden jest wymieniany, po dwóch pozostałych kursują pociągi). Gorzej będzie jesienią, kiedy rozpocznie się przebudowa stacji Nasielsk.
     Ponieważ na pierwszy ogień idą najbardziej zniszczone torowiska pomiędzy Nasielskiem a Warszawą (obecnie pociągi jeżdżą tam z prędkością 40-70 km na godz.), po zakończeniu ich modernizacji (2009 r.) tabor będzie w stanie dojechać z Trójmiasta do stolicy w trzy i pół godziny. To jednak nic w porównaniu z tym, co nas czeka po unowocześnieniu całej linii (najwcześniej w 2012 r.). Wtedy pociąg „klasyczny” (wagony z lokomotywą) będzie jechał z Gdyni do Warszawy w 2 godz. i 43 min. Prędkość maksymalna na trasie wynosić będzie 200 km na godz.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama