UWAGA!

Policja szuka oszczędności

"Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie zlikwidował w Elblągu zamiejscową sekcję pozwoleń na broń wydziału postępowań administracyjnych KWP. Głównym powodem likwidacji są oszczędności w policyjnym budżecie" - czytamy w "Dzienniku Elbląskim".

"Od dwóch lat sekcja mieściła się w dzierżawionych pokojach w siedzibie elbląskiej komendy policji przy ul. Królewieckiej. Podania o pozwolenia na broń składali mieszkańcy Elbląga, Braniewa czy Susza. Kilka dni temu sekcja została zlikwidowana. Naczelnik wydziału postępowań administracyjnych KWP w Olsztynie Jerzy Cieśla zapewnia, że większość spraw związanych z uzyskaniem pozwolenia na broń można załatwić korespondencyjnie.
     - Jedynie na egzamin z teorii i praktyki trzeba przyjechać do Olsztyna - tłumaczy naczelnik.
     Likwidacja elbląskiej sekcji była spowodowana przede wszystkim oszczędnościami.
     - Nasz budżet w tym roku jest wyjątkowo niski, komendant musi szukać oszczędności - mówi Bożena Przyborowska z zespołu prasowego olsztyńskiej komendy wojewódzkiej. - W Elblągu pracowały dwie osoby, które w tym roku rozpatrzyły 57 podań o pozwolenie na broń. W Olsztynie też pracują dwie osoby, które rozpatrzyły ponad 200 podań".

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Zabierzmy jeszcze elbląskiej policji samochody i przekażmy do Olsztyna, a nasi policjanci niech chodzą pieszo. O ile mi wiadomo policja powinna być bliżej społeczeństwa, a Olsztyn jest faktycznie dla Elblążan bliżej. Jak nie ma pieniędzy to zlikwidujmy jeszcze komendę miejską w Elblągu - o! jaka oszczędność!! Łysi dresiarze będą was błogosławić i oni będą jeszcze bliżej społeczeństwa. Oni nie muszą się was pytać o pozwolenie na broń i nie będą jeździć po nie do Olsztyna. Brawo panie komendancie!!! tak dalej trzymać.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Dziadek(2001-05-24)
Reklama