UWAGA!

Porażonej prądem dziewczynie amputowano nogę i ręce

 Elbląg, Porażonej prądem dziewczynie amputowano nogę i ręce
Fot. rp.

Za Dziennikiem Elbląskim: 15-latka, którą poraził prąd z linii wysokiego napięcia została przetransportowana helikopterem do Dziecięcego Centrum Oparzeń w Krakowie Prokocimiu. Lekarze walczą o jej życie. Zapadła decyzja o amputowaniu jej obu rąk. Wcześniej amputowano dziewczynie nogę. Obie operacje, jak zapewniają specjaliści z Dziecięcego Centrum Oparzeń, były konieczne, by uratować to, co najcenniejsze — jej życie.

- Dziewczynka doznała bardzo ciężkich oparzeń — mówi Magdalena Oberc, rzeczniczka prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, w skład którego wchodzi centrum oparzeń. — Zdajemy sobie sprawę, że amputacja to wielka tragedia dla piętnastolatki i jej rodziny, ale tę decyzję lekarze musieli podjąć; chodzi o uratowanie jej życia.
     W sprawie wypadku przesłuchano wszystkich świadków zdarzenia. Policja nie ujawnia jednak treści złożonych zeznań.
     
     O wypadku: 15-latka porażona prądem.
 
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • tragedia!!!!!
 • Jakie tam jest napięcie, że tyle szkody zrobiło, kiedyś dotknąłem pastucha i też mnie niezle rąbnęło, na szczęście wszystkie kończyny mam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pakieros(2009-05-13)
 • Nie wyobrażam sobie życia bez trzech kończyn. .. Niesamowita tragedia. Trzymam kciuki za dziewczynę. ..
 • niby pastuch, a tyle szkody ci w czaszce narobił, napisane jest 'wysokie napięcie' nie 'niskie' ani 'średnie', a po szczegóły odsyłam do wyszukiwarek internetowych; p
 • napięcie 15 000V
 • To okropne. .. na jej miejscu chciałabym chyba już nie obudzić się ze śpiączki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KTOŚKA(2009-05-13)
 • Przyglądam się zdjęciom tego słupa. On jest jakiś dziwny. Cztery żelbetowe pale i rozcapirzony przewód. Komu i czemu on służył? Chodzą słuchy, że to jest jakaś niejasna sprawa. Te cholerne wieczne reorganizacje. A to Energa, a to gmina-a pana na takie cykające bomby nie ma. Niektórzy czepiają się śmieci a prąd-w tym przypadku zaskoczył wszystkich. Panie prokuratorze proszę to rozwikłać.
 • a mówiłem nie ruszaj!!
 • Linia napowietrzna jest dużo tańsza niż kabel pod ziemią. Do tego znacznie latwiej ją naprawiać i doglądać. Pozatym słupy mają izolatory na dużo większe napięcie pozwalające oddzilić je od lini i uziemienie, które jeśli wystąpi jakiekolwiek przebicie na słup wyłączy linie. Więl cała konstrukcja napięciowa jest wystarczająco bezpieczna. Pytanie po co on tam stoi? Ze zdjęcia widać że jest to słup krańcowy i przewody dalej idą (prawdopodobnie do pobliskich domów).
 • zadajmy sobie pytanie po co ona na niego wchodziła. .. ?? I się dziwie że jej znajomi na to pozwolili. .. .nie chce mi się wierzyć że nic nie brała. .. ale szkoda mi dziewczyny. .. widać głupota przeważyła. ..
 • W Polsce rocznie ginie kilkaset osób porażonych prądem, co drugie to dziecko!!! straszne
 • Ten słup jest zakończeniem linii napowietrznej i wejściem do kabla podziemnego. jest tu napięcie 15000V. W sprzyjających warunkach (wilgotność i jonizacja powietrza) możliwy jest przeskok iskry elektrycznej do nawet jednego metra. Nie trzeba dotknąć przewodu, aby zostać porażonym i poparzonym! Jeśli stoi się na metalowym i uziemionym słupie prawdopodobieństwo takie znacznie wzrasta. Wchodzenie na słupy na których są linie pod napięciem jest bardzo niebezpieczne, bez konieczności dotykania przewodów, pamiętajcie o tym! Ta dziewczyna wcale nie musiała dotknąć przewodów, mogła zostać porażona iskrą, a dopiero potem podczas spadania zaczepiła o niżej założone linie. Słup taki należy do szczególnie niebezpiecznych (ale wszystkie są niebezpieczne jeśli linie są pod napięciem)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  zawodowy elektryk(2009-05-14)
Reklama