UWAGA!

Poseł wprowadza w błąd

„Poseł wprowadza w błąd” to tytuł listu zamieszczonego dzisiaj w Gazecie Morskiej na str 5, który nadesłał do redakcji Witold Strobel, rzecznik wojewody warmińsko-mazurski.

List jest odpowiedzią wypowiedż posła Witolad Gintowta-Dziewałtowskiego na temat trybu składania wniosku o zmianę przynależności administracyjnej miasta Elbląga.
     „Wbrew temu, co twierdzi poseł, wojewoda warmińsko-mazurski przyjął wniosek, mimo że był on niekomplenty” - pisze Witold Strobel w liście. - „O fakcie tym poinformował 30 grudnia ministra spraw wewnętrznych Marka Biernackiego (...). Przyjmując i przesyłając niekompletny wniosek do MSWiA wojewoda wykazał maksimum dobrej woli i zrozumienia. Rozporządzenie Rady Ministrów z kwietnia 1999 roku w sprawach, tworzenia, łączenia, podziału i znoszenia powiatów oraz określania ich granic w par. 1, pkt 2., ust. 1 wyróżnia precyzyjnie, że załącznikiem do rozporządzenia jest wzór wniosku. We wzorze tym w punkcie 5 znajdujemy pozycję: „opinie w formie uchwał a) rad gmin, b) rad powiatów, c) sejmików województw.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Moim zdaniem to stworzenie iluzji przez Ustawodawcę możliwości zmian terytorialnego podziału administracyjnego kraju powoduje zbędne emocje i niepotrzebną stratę czasu pieniędzy i energii wielu ludzi na działania, ktore bez względu na poparcie, chęci i dązenia społeczności lokalnej, pozostaną tylko na papierze. Nie ważne czym usprawiedliwia się odrzucenie takich wniosków lub ich nierozpatrywanie. Po co było psuć krew i powodować narastanie lokalnych antagonizmów obiecanką i tak nieosiągalnych możliwości zmiany przynależności terytorialnej zgodną z wolą przytłaczającej większości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin.(2001-02-09)
 • elblazanie jesli niejest nam obcy los olsztynian dajm spokuj ze zmianami wojewodztwa przeca to olszytnska wiessie rozleci bez nas
 • A co za kretyn wyznaczał granice województw podczas reformy administracyjnej? Co mym mamy wspólnego z Olsztynem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin(2001-02-10)
Reklama