UWAGA!

Poszukiwacz zaginionych głosów

"Tadeusz Kopacz, były senator AWS, a w minionych wyborach parlamentarnych kandydat Bloku Senat 2001, poszukuje głosów, które jakoby nie zostały mu zaliczone przez Okręgową Komisję Wyborczą w Elblągu" - napisał dzisiejszy Głos Elbląga.

"Oficjalne dane dotyczące wyników wyborów parlamentarnych mówią o uzyskaniu przez Tadeusza Kopacza 33 322 głosów poparcia. Swoje podejrzenia co do rzekomo brakujących głosów były senator opiera na fakcie, że w roku 1998, w wygranych przez niego wyborach do sejmiku samorządowego województwa warmińsko-mazurskiego, ujęto mu ok. 300 głosów, które przypisano PSL".
     Niezadowolony senator zażądał od szefa komisji wyborczej w Elblągu wglądu do protokołów, czego mu odmówiono. Następnie wystąpił do Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie w tej samej sprawie i z tym samy skutkiem, ponieważ prawo takie ma obecnie tylko prokuratura, policja i sąd. Możliwość wglądu uzyska jak każdy obywatel w momencie, kiedy zarchiwizowane protokoły trafią do terenowych biur PKW.
     Reporter Głosu, który próbował dowiedzieć się od senatora, ile tym razem głosów mu brakuje został odesłany z kwitkiem. Zachodzi teraz w głowę:
     "(...) Nie mogliśmy ustalić, a interesuje to wielu naszych Czytelników, ilu to głosów poszukuje czujący się oszukanym senator. Czy tym razem chodzi o 300, czy też o 3 000, czy raczej o 33 000 głosów? Akurat ta ostatnia ich liczba pozwoliłaby mu na reelekcję".
     Szerzej w dzisiejszym Głosie Elbląga.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Identyfikuję sie całkowicie z kpiarskim głosem tego artykułu. Myślę jednak, że Senator nic sobie z tego nie robi , tak jak nic sobie nie robił z tylu negatywnych o swojej osobie opinii zamieszczanych w mediach przed wyborami. Wększość z ludzi przynajmnie by się zawstydziła i może spokorniała...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik(2001-10-05)
 • wstyd panie senatorze moze uda sie panu zostac burmistrzem czy już wszystkie miejsca kolesie zajeli .do niedawna bylo wolne we fromborku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  janusz(2001-10-05)
Reklama