UWAGA!

Praca za wszelką cenę

”W Elblągu i powiecie elbląskim rośnie liczba osób zatrudnionych na czarno. Wykazała to ostatnia kontrola przeprowadzona przez policję pracy” - informuje Gazeta Olsztyńska.

”Inspektorzy Powiatowego Urzędu Pracy skontrolowali 126 przedsiębiorstw z Elbląga i powiatu elbląskiego pod kątem legalności zatrudnienia. Okazało się, że prawie 30 firm nie przestrzega ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu. Do kolegium ds. wykroczeń trafiło prawie 50 wniosków o ukaranie przedsiębiorców i pracowników”.
     ”- Mieszkańcy sprowokowani biedą i niewielkimi szansami na znalezienie legalnego zatrudnienia godzą się pracować na czarno - oceniają pracownicy PUP”.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Budujemy dom (domek 120m2) systemem gospodarczym, na działce 200m2. Nie mamy dużo pieniędzy. Pracujemy w sektorze uspołecznionym. Żona miesza beton ja noszę cegły i stropy, córka ustawia szalunki. Po sąsiedzku mieszka kobieta (odnoszę wrażenie, że jest ponownie w ciąży) z ośmiorgiem dzieci. Mąż jej, od tygodnia w więzieniu, za niepłacenie alimentów. Dzieci 19, 18, 16, 15, 13, (to chłopy jak byki) 11, 9, 3 (to mizerotki) lat. Zasiłek z opieki społecznej 450 zł miesięcznie i to nie zawsze. Była wczoraj u mnie ta zacna kobiecina ze swymi starszymi synami. Grzeczni, kulturalni, oprani, pocerowani, chodzą do szkoły, pozytywnie się uczą. Powiedzieli, że „w czynie społecznym”, w czasie wolnym od obowiązku szkolnego, pomogą nam w budowie tego domku. Poczęstowaliśmy ich naszym obiadem... oni go nie zjedli, oni go wchłonęli! Z żoną i córką zaproponowaliśmy im po 150 zł miesięcznego „stypendium” (razem 750 zł miesięcznie). Czy Inspektorzy Powiatowego Urzędu Pracy, po skontrolowaniu naszej budowy, pod kątem legalności zatrudnienia, stwierdzą, że nie przestrzegamy ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu i skierują wniosek do kolegium ds. wykroczeń o ukaranie nas?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-05)
 • Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy się dziwią, a to dobre sobie. To dzięki nim właśnie ludzie pracują na czarno. Oferta pracy PUP to kpina - szczególnie w odniesieniu do terenu i okolic Elbląga. Po drugie, niech nasz sejm i senat dołoży jeszcze pare obciążeń fiskalnych pracodawcom, szczególnie tym co jeszcze płacą podatki. Ludzie to jakaś poaranoja lub sen szaleńca opłacany z naszych podatków, tak z naszych, my wszyscy za to płacimy, godząc się na to. Druga paranoja to fakt, że około 60% bezrobotnych nie nadaje się do żadnej pracy, kto to towarzystwo będzie utrzymywał. Sądzę, że jedynym ratunkiem w sprawie jest dobrze funkcjonująca instytucja robót publicznych oparta na samorządzie miejskim i gminnym (z wyłączeniem powiatowego i wojewódzkiego, bo to nie samorząd- oni reprezentują tylko siebie). Do pracy rodacy, już czas. Aborygen Miejscowy - Wojciech Pawlak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojciech Pawlak -Aborygen M(2001-03-05)
 • Uważam, że każdy radzi sobie jak może. Nie powinno się karać "pracowników", lepiej znaleźć jakąkolwiek pracę i pracować niż kraść. Lecz jeśli wyraźnie widać ,że pracodawca wykorzystuje ludzi i traktuje jak "białych murzynów" to PIP powinien jak najbardziej reagować i dawać takie kary żeby odechciało im się zarabiać na cudzym nieszczęściu!!! A niestety takich "PRACODAWCÓW" u nas w Elblągu jest coraz więcej...
 • Panie Andrzeju! Oby więcej było takich jak Pan.
 • Szkoda że na skontrolowanie 126 przedsiębiorstw znalazły się pieniądze, a na stwoerznie porządnych miejsc pracy nie ma. Szkoda że 126 dzieci elbląskich szkół nie jada śniadania, obiadu a kolacje... hmm. Szkoda że dla ludzi z wysokim wykształceniem nie ma miejsc pracy....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uczennica w szkole życia(2001-03-06)
 • A tak w ogóle to po co karać pracowników pracujących na czarno. Oni nie są niczemu winni (muszą coś jeść i wyżywić rodzinę). Dużo miejsc pracy by się pojawiło wyłapując sąsiadów zza wschodniej granicy którzy pracują u nas na czarno, karać pracodawców i zmuszać ich do tworzenia w zamian legalnych miejsc pracy dla Polaków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maciek(2001-03-06)
 • Temat nic nowego nie wnosi do istniejącej rzeczywistości (acz bardzo smutnej bo przodujemy pod względem rozmiaru bezrobocia).A może tak policja pracy zajełaby się tymi co maja nadmiar pracy wykorzystując uprawnienia swoich stanowisk w instytucjach państwowych i trzebią fuchy zabierając pracę innym.Wystarczy sprawdzić w urzędzie skarbowym przychód pracowników instytucji państwowych i znależć zleceniodawców tych fuch i czego dotyczą. Na pewno takie potraktowanie tematu rozwiąże jedną z przyczyn bezrobocia.
 • Niezłe jaja, czy żaden "dekiel" kontrolujący tych pracodawców nie pomyślał, że bez tych , którzy pracują na czrno musielibyśmy zamknąć około 30% legalnych firm i ci kontrolowani nie byli by nazywanii pracodawcami. Ciekawe dlaczego? Dlatego, że na pie...ony ZUS musimy płacić 45% dochodu i podatki mamy 5 krotnie większe niż np. Taiwan ( ciekawe dlaczego nikt tam nie pracuje na czarno).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nienawidzę US i ZUS(2001-03-06)