UWAGA!

Przede wszystkim Internet

"Każdego roku, 17 maja, obchodzony jest Światowy Dzień Telekomunikacji. Tegoroczne obchody są związane z Internetem. Ich hasło brzmi: "Internet: Wyzwania - Możliwości - Perspektywy" - czytamy w "Głosie Elbląga".

"W Elblągu dostęp do sieci Internet posiada już ponad 4,5 tys. abonentów. Z usługi ISDN - sieci cyfrowej z integracją usługi - korzysta w Elblągu 650 abonentów, zaś z SDI - szybkiego dostępu do Internetu - 234. Jest jeszcze Polpak - T - szybka sieć transmisji danych. Podstawową usługą tej sieci jest możliwość tworzenia łączy wirtualnych PVC oraz prywatnych sieci wirtualnych VPN. Za jej pośrednictwem można m.in. bezpośrednio przekazywać informacje na pagery i telefony komórkowe. - Jesteśmy firmą nowoczesną, rozwijającą się i ambitną - twierdzi Stanisław Dragan, dyrektor Obszaru Pionu Obsługi Klientów TP S.A. w Elblągu. - Naszym klientom oferujemy całą gamę usług. Jesteśmy spokojni o przyszłość. A nasi pracownicy mają zapewniony chleb na długie lata.
     (...) Elbląg posiada obecnie 70 proc. tzw. cyfryzacji, podczas gdy Olsztyn w tym jeszcze roku osiągnie 100 proc. Obecnie posiadaczami telefonu ze znaczkiem TP S.A. jest 55 tys. elblążan".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jak TPSA moze wyrazac sie o sobie w samych superlatywach skoro caly ruch przeciska sie przez lacza o przepustowosci 2Mbps ? Ludzie, paranoja...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anonim-jeszczeMmitelefonodetna(2001-05-18)
 • Telekomunikacja Polska S.A. nadaje się jedynie do występowania w kabaretach... SDI jest szybkie (?), albo jeszcze lepiej - Polpak-T. Niech ktoś po np. 2 megabitowym łączu zacznie coś ściągać z USA, Wielkiej Brytanii - będzie szło 1 kilobajt na sekundę albo i wcale. Owszem Polpak-T jest może i szybki, ale tylko i wyłącznie na obszarze serwerów w Polsce, a przecież Internet to sieć globalna! Jak ktoś chce mieć sieć prawdziwie globalną - niech postara się o łącze od innego, niezależnego (!) dostawcy, który opiera się na sieci innej niż Polpak, np. Tel-Energo, albo jeszcze innej. TP S.A. to , który żeby być nowoczesną firmą musiałby wydać olbrzymią kasę na modernizację wszystkiego i to od podstaw. Jak można być nowoczesną firmą - posiadając infrastruktórę komunikacyją w dalszym ciągu opartą na miedzianych kablach i analogowych liniach telefonjicznych :))). Ale co tam - w TP S.A. co trzeci gość to prezes, a co drugi to dyrektor - a oni przecież mało zarabiać (z racji stanowiska) nie mogą... więc firma nigdy nie stanie się nowoczesną... bo poprostu nie będzie na to kasy - chyba, że znowu podniosą opłaty za swoje usługi (które zresztą są zaraz po Japonii - najwyższymi na świecie, a przecież japończycy zarabiają dużo więcej niż Polacy) Takie jest moje zdanie... czy ktoś ma inne ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Guinness(2001-05-18)
 • Francuz doi z nas kasę, ślimaczy się z inwestycjami, a my musimy tę żabę jeść! A przecież to on ją powinień zjeść, skoro lubi!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-05-18)
 • Zauważyłem, że gdy pojawiają się notatki w prasie o telekomunikacji, to każdy spieszy, aby po używać sobie na TP SA. Po pierwsze: TP SA nie wyraża opinii o sobie, tylko przedstawia fakty - świadczone usługi i wielkości przyłaczonych abonentów. Po drugie: posiadana wiedza w dziedzinie telekomunikacji jest niewystarczająca, aby wypowiadać się za wszystkich abonentów. Proponuję Panom i oczywiście Paniom :-) także, podjęcie studiów w kierunku związanym z telekomunikacją i dopiero wtedy zapraszam do dyskusji. Na tym etapie wiedzy, co Państwo reprezentują wniskuję, że nie znacie się na telekomunikacji z punktu widzenia ekonomii jak i techniki. W wyniku mechanizmów funkcjonowania rynku usług telekomunikacyjnych nie ma na świecie żadnego operatora, który świadczyłby usługi za darmo. Więc jak "Guinness" jest na tyle mądry żeby nam doradzać, który operator jest lepszy, niech sam zbuduje sieć (najlepiej konkurencyjną na rynku). Niech sam pokaże na co Go stać. Plecenie trzy po trzy - bzdury wyssane z palca - powielanie bezsenssownych argumentów - to smog informacyjny. Więc, proponuje trochę pokory i zachęcam do nauki :-).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sebastian Stybel(2001-05-18)
 • Wielce szlachetny i zarazem szanowny Panie Stybel. Pańskie stwierdzenie nie mijają się z prawdą - większość społeczeństwa to kmpletni abnegaci w dziedzinie telekomunikacji, i bardzo dobrze, nie wszyscy muszą być profesorami, trzeba także tych do łopaty. Co natomiast Pan powie na fakt bezsporny, że posiadamy, a właściwie użytkujemy najdroższe na świecie łącza internetowe. To jest dopiero PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nieutulony w walce z tumaństwem - Aborygen Miejscowy - Wojciech Pawlak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojciech Pawlak - Aborygen Mie(2001-05-18)
 • Panie Sebastianie - jak rozumiem uważa się Pan za mądrzejszego ? O.K. nie będę odbierał Panu tej przyjemności z racji mojego życzliwego nastawienia do ludzi (także do tych - których lubię "nieco mniej"). TP S.A. przedstawia jedynie fakty... Dobrze... tylko zastanawia mnie jedno - dlaczego tylko te, które świadczą dobrze o TP S.A. ? (to było pytanie retoryczne). Teraz ja przedstawie swoje fakty (narazie jeden, więcej na Pana inwidualne życzenie). Wielokrotnie ściągałem pliki z serwisu 'download.com' - u mnie po sieci Tel-Energo po linii ISDN leciało 11kb/s a po 1Mbit łączu (w pewnym klubie w E-g) 0kb/s i ani trochę więcej! A jeśli wysyła Pan kogoś na studia to proponuje zacząć od siebie - bo z Pana wypowiedzi nie wynika aby był Pan inżynierem od teletransmisji... ani też fachowym komentatorem prasowym. Właściwie to nie wiem kim Pan jest i nie obchodzi mnie to! Ja swoich pieniedzy (jakichkolwiek pieniędzy) w życiu nie postawię na Tepsę. A jak ktoś inny chce... to jego sprawa!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Guinness(2001-05-19)
 • Panie SS, bardzo ladnie Pan mowi, tak milo i sympatycznie, zupelnie jak kukly z sejmu, ale to nic wiecej niz (cytuje) "to smog informacyjny"...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rence Opadajom(2001-05-19)
 • Jak widzę z ludzmi mającymi coś wsólnego z Tepsą nie ma co rozmawiać. Trzęsą dupą o swoje stołki bo wiedzą, że nie mają racji i chwytają się przysłowiowej "brzytwy" żeby nie stracić klientów i swoje stołki utrzymać jeszcze przez jakiś czas. Panowie z Tepsy wasz koniec nadchodzi - powoli ale i sprawiedliwie. A z okazji Światowego Dnia Telekomunikacji życzę TP S.A. wszystkiego najgorszego i żeby upadła szybciej niż to możliwe. Precz z ... i ....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Guinness(2001-05-19)
 • TP SA daleko do ideału ale mimo wszystko trzeba obiektywnie przyznać, że zrobili wiele dla telefonizacji i internatyzacji kraju. Jest drogo i często nie najlepiej ale z drugiej strony gdyby nie nie oni to kto ? Pozostali operatorzy nie wiem czy mają kilka procent rynku. Trudno oczekiwać od monopolisty, żeby nie uprawiał monopolistycznych praktyk. Trzeba poczekać na rozwój zdrowej konkurencji. Ja se pocieszam, że jeszcze kilka lat temu, żeby zadzwonić do Torunia musiałem zamawiać miedfzymiastową. Czy ktoś jeszcze pamieta ten numer, chyba 910 ? Jest postęp, a że za wolny to już zupełnie inna bajka.
 • Dyzio: TPSA zrobilo wiele? Dialog/Netia/etc zrobily wiecej w ciagu kilku lat niz TPSA w ciagu kilkunastu/kilkudziesiecu... Myle sie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rence Opadajom(2001-05-19)
 • Statystyka jest bezwzgledna - mylisz się! Chyba, że przyjmujesz jakieś szczególne kryteria. Kolega Sebastian zapewne jest w stanie podeprzeć to liczbami. Oni zrobili naprawdę dużo i na pewno najwięcej z tych telekomów, które wymieniłeś. Problem jest tylko w tym, że nasze potrzeby, wymagania i oczekiwania są znacznie większe, a oni nie są w stanie ich spełnić.
 • Owszem, tepsa zrobila wiecej, ale o ile wiecej czasu jej to zajelo... A z reszta co tu duzo mowic - przypomnij sobie jak dobrze byly zorganizowane roboty Dialogu w Elblagu. Szast prast i kabel polozony ze sladu nie widac. Telekomunikacja zjada wlasny ogon. Za sprawa liczby dyrektorow oczywiscie. Poza tym jaja jakie ostatnio mialy miejsce w regionie (pady lacz internetowych) mowia same za siebie - firma jest zle kierowana. A moze nie ma kto nia kierowac? Gdzie kucharek szesc......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RencnyOpad(2001-05-20)
Reklama