UWAGA!

Przekop 2020?

 
Elbląg, Czekają na przekop?
Czekają na przekop? (fot. AD).

Ministerstwo Transportu pozytywnie rekomenduje budowę przekopu przez Mierzeję Wiślaną, budowa miałaby się zacząć w 2018, a zakończyć w 2020 roku – poinformowała Telewizja Olsztyn. Jako miejsce przekopu wskazywane nie są jednak Skowronki, a oddalony od nich o 2 kilometry Nowy Świat.

Nowy Świat albo Piaski to najkorzystniejsze, według najnowszych opracowań, lokalizacje dla przekopania Mierzei.
       Urząd Morski w Gdyni opublikował najnowszą prognozę oddziaływania tej inwestycji na środowisko. Opiera się ona na kilku opracowaniach. Najbardziej skrajne, autorstwa 20 specjalistów, rekomenduje odstąpienie od inwestycji ze względu na negatywny wpływ na środowisko i niewykazanie nadrzędnego interesu społecznego. Według innych opracowań taki interes istnieje. W sprawie oddziaływania inwestycji na środowisko konieczna jest jeszcze opinia Komisji Europejskiej.
       Gotowa jest za to opinia Ministerstwa Transportu, które będzie rekomendowało Radzie Ministrów budowę kanału przez Mierzeję. Według Ministerstwa budowa miałaby się rozpocząć w 2018, a zakończyć w 2020 roku.
      
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bardzo możliwe ale wątpie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  Maciejkkk(2013-10-15)
 • Beach don't lie !
 • Drodzy Państwo! Jeśli podają, że mają coś zrobić w 2020 roku lub w późniejszych terminach, to oznacza że nigdy tego w ogóle nie zrealizują. Nie można już wierzyć na słowach i przewidywaniach, o tym już III RP przekonało się kilka razy. Proszę mi coś udowodnić - teraz rząd RP nie jest rzekomo w stanie realizować większości istotnych inwestycji, a więc projekty i pomysły "mniej ważne" są odkładane na późniejsze terminy, np: na rok 2020.Ale jakim cudem w roku 2020 Polska ma udźwignąć ciężar realizacji wszystkich przedsięwzięć, jeśli obecnie nie jest do tego skłonna? Zwłaszcza, że mówi się o pogłębiającym się kryzysie. .. No chyba, że rzekomy kryzys to medialna nagonka żeby tylko coś ukryć i to nie są żadne bełkoty z internetu - mam takie własne wrażenie oglądając wiadomości w telewizji chociażby. Pozdrawiam, uczeń jednego z elbląskich liceów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  Licealista(2013-10-15)
 • zgodnie z regułą że "polityk nigdy nie mówi NIGDY" polityk podaje rok w którym nikt nie będzie pamiętać o obietnicy.
 • Czyżby zbliżały się wybory ?
 • Za koszt wybudowania jednego tylko stadionu na euro, można było wykonać co-najmniej 2-3 takie przekopy. Przekopu nie ma, a do stadionów trzeba dokładać setki mln zł rocznie. Ot, cała Tuskowa hipokryzja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  5
  rolio(2013-10-15)
 • Zobaczycie przekop w 2020 r. tak samo jak obnizke VAT-u w 2014 r.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  NowaPrawica(2013-10-15)
 • Nowy Świat, miejscowość widmo. .. ale na mapach jest, nie lepiej zrobić most między Krynicą a Tolkmickiem?:) było by korzystniej dla mieszkańców, droga by się rozładowała. .. :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  mierzeja(2013-10-16)
 • Mierzeję Wiślaną trzeba przekopać za Krynicą Morską na szerokość 300 m i głębokość 20 m. W Tolkmicku należy wybudować nabrzeża, do obsługi największych kontenerowców, 500 m w głąb Zalewu Wiślanego. Dalej tor wodny o szerokości 300 m i głębokości 15 m powinien biec do Zatoki Elbląskiej gdzie powinny być obsługiwane mniejsze statki. Mierzeja Wiślana to naturalny falochron. Co do ochrony środowiska to można usypać wał od Andzi przez Piotrusia do Krynicy Morskiej i zrobić po stronie zachodniej rezerwat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  1
  JurekM(2013-10-16)
 • Zmienili zdanie. ? Czego się nie robi na zmówienie. .. nawet Marks i Engels napisali na zamówienie ( Engels ze względu na biedę, bo narobił dużo dzieci) " Kapitał", czyli założenia błędnego systemu politycznego jaki jest komunizm. Zaczęto go wdrażać, aby przejąć bogactwa naturalne Rosji, ale pamiętamy jak to się skończyło. .. Jedna z dużych partii ma swoich "Marksów" i Engelsów" którzy tworzą różne teorie i projekty. Jorguś.
 • a może w 2222 roku, wtedy będzie. .. .ale kto to zobaczy!!! Takie fikcje to tylko w TV Olsztyn :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  dzisiejszy(2013-10-16)
 • mózgi sobie przekopcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  mkmkkkmkk(2013-10-17)
Reklama