UWAGA!

Przekop Mierzei Wiślanej. „Budowę rozpoczniemy jesienią”

 
Elbląg, Wizualizacja przekopu (materiały Urzędu Morskiego w Gdyni)
Wizualizacja przekopu (materiały Urzędu Morskiego w Gdyni)

– Jeśli chodzi o przekop Mierzei Wiślanej, jesteśmy na etapie podpisywania umowy. Mamy jedno odwołanie. Zakładamy jednak – i tutaj nic się nie zmieniło – że budowę rozpoczniemy jesienią – powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

(...) 15 lipca tego roku Urząd Morski w Gdyni wskazał jako najkorzystniejszą ofertę konsorcjum spółek N.V.Besix SA, NDI SA oraz NDI sp. z o.o. To belgijsko-polskie konsorcjum zaproponowało cenę 992 mln 270 tys. zł. Witkowski zaznaczył wtedy, że Urząd Morski w Gdyni czeka jeszcze na komplet dokumentów ze strony oferenta, aby przystąpić do podpisania umowy. Wiceminister wyraził też wtedy nadzieję, że biorące w tym postępowaniu firmy nie złożą odwołań.
       – Jesteśmy w momencie podpisywania umowy – zbierania wszelkich potrzebnych dokumentów. Realizuje to Urząd Morski w Gdyni. Mamy jedno odwołanie już – to wydłuży termin, bo musimy przejść całą procedurę odwoławczą podpisania tej umowy. Ale zakładamy – i tutaj nic się nie zmieniło – że jesienią rozpoczynamy budowę – powiedział we wtorek w PR24 minister Gróbarczyk.
       (...) Przetarg na wykonanie pierwszej części inwestycji nie obejmuje całości budowy drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną. Chodzi o budowę portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej, kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć, wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, oraz sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym.
       Ogłoszenie drugiej części budowy kanału powinno nastąpić jesienią br. Postępowanie będzie dotyczyło prac na rzece Elbląg, czyli obudowy brzegów oraz robót czerpalnych. Ogłoszenie ostatniego, trzeciego postępowania – na roboty pogłębiarskie na Zalewie Wiślanym – wstępnie zaplanowano za 1,5–2 lata.
      
      
       Więcej: TVP Info
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Głupi kraj głupich ludzi. W Rosji Putin powiedziałby - KOPAĆ!!! - i następnego dnia prace już by ruszyły. Ale nie, demokracja, odwołania, procedury, rzygać się chce. Któryś z wielkich polityków powiedział kiedyś, że dać Polakom Śląsk z kopalniami to tak, jakby dać małpie kija do zabawy, niby wie do czego służy, ale nie rozumie tego.
 • a jak tam Parada Oszustów ? Jest za czy przeciw, a może jak ich guru Bolek za a nawet przeciw ?
 • "Na jesieni zaczniemy kopać". No tak to już będzie po wyborach, a że PiS nie ma z kim przegrać to wtedy jako zdecydowany zwycięzca ogłosi, że prace zostaną przesunięte na inny termin. Oczywiście nie zostanie on sprecyzowany, bo nikt się nie przyzna, że nie ma na to pieniędzy. A nie będzie tam też odważnego, który jasno stwierdzi, że ta inwestycja to była polityczna ściema, gdyż tak naprawdę jest ona nie tylko niewykonalna, ale, albo przede wszystkim, jest bezcelowa i nie ma żadnego uzasadnienia by ją zrealizować. I tak to kolejna misja prowadzona od prawie XVI wieku padnie, aż kolejny nawiedzony kiedyś tam postanowi ją wskrzesić. Oj maluczcy, maluczcy, że to uwierzyliście w te gadki szmatki o przekopie. To totalna bzdura. Lepiej można było obiecać budowę transatlantyków, a przecież rzekomo już miał być zwodowany prom morski, a tymczasem stępka nawet zardzewiała. A promu tak jak "wungla" jak nie ma tak nie ma.
 • Ewidentnie pod wybory. ..
 • No i Ruskie trolle zara napisza ze wygina ryby, bobry, jelenie, dziki umrze piasek i zgina drzewa. W okolicy prac ziemnych zachorowalność na raka macicy wzrośnie o 1000% a o 50% spadnie liczba wygranych w zdrapkach Trąd zabierze kamienie i stopia sie lodowce a mech zacznie porastać drzewa nie z tej strony. Znow bedzie pielgrzymka do poopluwania pracownikow. Nie w Rocji tylko w każdym normalnym kraju by już dawno było po sprawie i nie byłby to aparat walki politycznej. Wy którzy nie chcecie przekopu prosimy, nie szczepcie też dzieci. Tam też jest podstęp. Poczytajcie sobie. .. .
 • Ruskie trolle atakują. .. .. " głupi kraj głupich ludzi. .. .. ", won do Rosji
 • Nigdy nie powstanie!!!
 • Już promy zbudowali którymi z Europy polacy wracają, wybudowali lotniska na których pasą swoich wyborców, wybudowali trasy szybkiego ruchu. .. tylko gdzie. .. dali 500+ i głupki klaszczą i krzyczą. .powrócił prl i pgery pobudują będzie czapka ryżu. .brawo pis i ich wyborcy brawo
 • dlatego dostałeś 12 łapek w dół a 4 na plus, ludzie nie rozumieją twojego sarkazmu, mojego z resztą też, tak samo nie rozumieją jak działa Polska tzn Polskie Piekło bo tak ten kraj powinien się nazywać, swoja drogą cena jest dużo zawyżona tej inwestycji ale jakoś mnie to nie dziwi gdzie 1 km autostrady mamy najdroższy w europie, bo procedury niekończące się procedury a biurokracja kosztuje najwięcej takich kanałów mozna by było wybudować kilka, Biedny haha Egipt gdzie 90% kraju to pustynia wybudował sobie 2 nitkę kanału sueskiego za groszę i ma 12 armię świata i sprzedaje ziemniaki do Polski, i kręcą kiche taka to bieda. .. .
 • Specjalne przeciąganie rozpoczęcia inwestycji do wyborów, tylko po to aby w razie przegranej mieć na kogo zrzucić winę za niezrealizowaną obietnicę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  9
  dfhcgvhj(2019-07-30)
 • Nam PiSowi nie zależy na tym czy ta inwestycja ma jakikolwiek sens, w końcu to wasza będzie krew, nasze wieżowce i dolary. Mój przyjacielu nieuczony, nie wierz tak PiSowi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  9
  Kiełbasa wyborcza +(2019-07-30)
 • Co za głupi ludzie w tym naszym Elblągu. Jak rządzili poprzednicy to sami obiecywali przekop. Ale tylko obiecywali. A i głupcy którzy w nich wierzą też potakiwali że to dobry pomysł. Teraz jak się zmienili ci na tych co teraz rządzą to tak jakby ogarnęła ich amnezja. Teraz są przeciw. A i ci co popierają tych z PO i ZSL nagle zmienili swoje poparcie i teraz są przeciwni przekopowi. Przecież to aż wstyd nazwać ich ludźmi myślącymi i inteligentnymi.
Reklama