UWAGA!

Psy zostały w domach

"Tylko jeden pies trafił wczoraj do schroniska po całodziennej akcji wyłapywania psów pozostawionych bez opieki" - donosi "Dziennik Elbląski".

"Była to druga taka akcja w mieście. Wczoraj z terenu zapowiadanej łapanki zniknęły wałęsające się na co dzień czworonogi. - Nie wierzę, że to wynik ogromnego zdyscyplinowania właścicieli psów - twierdzi Anetta Purzycka, kierownik elbląskiego schroniska dla zwierząt. - Najpewniej psy zostały zamknięte w domach tylko na dzień łapanki.
     Zdaniem pracowników schroniska i strażników miejskich o akcji nie powinno się uprzedzać mieszkańców. - Taki jednak jest przepis, że trzeba o akcji informować dwa tygodnie wcześniej przez lokalne media - ubolewają strażnicy. - W określonym dniu w wyznaczonych dzielnicach pieski są zamknięte. Co innego gdybyśmy pojechali w inne rejony miasta.
     Strażnicy, pracownicy schroniska i reporterzy Dziennika pojechali do parku Kajki, gdzie wczoraj łapanka nie była zapowiadana. Tu między małymi i większymi dziećmi biegało bez smyczy kilkanaście piesków.
     - Smycz mam, ale w domu. Mój pies nie gryzie, jest taki stary, że nie chce mu się biegać i nie ma już zębów - tak właściciele tłumaczyli swobodę swoich czworonogów.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • wygłupy ! Nie ma Straż Miejska innych poważniejszych spraw do załatwiania ??!!
  • jj - ty chyba też jesteś właścicielem jednego z tych obleśnych czworonogów, skoro dla Ciebie są to wygłupy. Musisz wiedzieć, że taki wałęsający się kundlel możę zaatakować dziecko albo nawet Ciebie.
Reklama