UWAGA!

Radni sfinansowali dezynfekcję miasta

 Elbląg, Radni sfinansowali dezynfekcję miasta

Ciekawą inicjatywę w walce z koronawirusem przedstawili radni Nowego Miasta Lubawskiego. Część swoich diet przekazali na dezynfekcję miasta. Za te pieniądze udało się zdezynfekować 20 km miejskich ulic.

W niechlubnej statystyce zakażeń koronawirusem w województwie warmińsko – mazurskim przoduje powiat nowomiejski. Wg informacji Urzędu Wojewódzkiego doszło tam do 26 zakażeń. Radni z Nowego Miasta Lubawskiego z części swoich diet sfinansowali... dezynfekcję miasta – poinformował TVN24.

- Każdy radny przekazał taką kwotę, jaką uważał za stosowną. – Odciążyliśmy budżet miasta. Wszyscy radni zaangażowali się w akcję – dodaje Andrzej Nadolski, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim. - możemy przeczytać na stronie internetowej TVN24.

Darowizna radnych została przeznaczona na dezynfekcję 20 kilometrów miejskich ulic w Nowym Mieście Lubawskim. Akcja odbyła się w nocy z czwartku na piątek.

- Pieniędzy zostało jeszcze na powtórkę akcji – informuje telewizja.

W województwie warmińsko – mazurskim doszło do 111 zakażeń, 65 osób jest hospitalizowanych, 4797 przebywa w kwarantannie, nadzorem epidemiologicznym jest objętych 1559 osób, wykonano 5342 testy. Dotychczas zmarła 1 osoba, 22 chorych wyzdrowiało (stan na 11 kwietnia, dane za Warmińsko – Mazurskim Urzędem Wojewódzkim).

 

Więcej na TVN24


Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama