UWAGA!

Rekordowe zainteresowanie S-7. Kryterium to już nie tylko cena

 
Elbląg, Rekordowe zainteresowanie S-7. Kryterium to już nie tylko cena
fot. Anna Dembińska

Ponad 20 firm złożyło wniosek o dopuszczenie do przetargu na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 w woj. warmińsko-mazurskim. Tym razem dla GDKKiA nie liczy się tylko kryterium ceny - informuje Gazeta Wyborcza.

Chodzi o 22- kilometrowy odcinek od granicy województwa warmińsko-mazurskiego w Napierkach do Nidzicy (wraz z obwodnicą tego miasta). Na tej trasie zwycięzcy przetargów będą musieli zbudować 15 wiaduktów, dwa mosty i duże przejście dla zwierząt. Dalej droga połączy się z gotowym od listopada 31-kilometrowym dwupasmowym odcinkiem szosy ekspresowej Nidzica - Olsztynek.
       Pierwsze propozycje cen firmy będą składać w kolejnych etapach postępowania. Budowa odcinka Nidzica - Olsztynek kosztowała 1,5 mld zł.
      
       Nie tylko cena
       Żeby usprawnić logistycznie proces budowy, zadanie zostało podzielone na krótsze odcinki. Odcinek o długości 22,7 km realizowany będzie w dwóch pododcinkach: Nidzica Północ - Nidzica Południe (9,1 km) i Nidzica Południe - Napierki (13,6 km). Pozwoli to także wykonawcom na zaangażowanie mniejszych środków finansowych i w rezultacie niższych zabezpieczeń.
       Co bardzo ważne, poza ceną wpływ na wybór wykonawcy będą miały termin realizacji i okres gwarancji. Wykonawca na etapie składania ofert będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny - 23 miesiące, jednak nie krótszym niż 20 miesięcy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych.
       Trzecim kryterium oceny ofert jest okres gwarancji.
      
       Kiedy wbiją pierwszą łopatę?
       Spośród złożonych wniosków GDDKiA wybierze do końca października 20 wykonawców, do których zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych. Na złożenie ofert cenowych wybrani wykonawcy będą mieli 40 dni.
       Osoby jadące z Warszawy nad morze i Warmię mają do dyspozycji coraz więcej komfortowych odcinków drogi dwujezdniowej. Trwa już postępowanie, które ma wyłonić wykonawcę kolejnego odcinka drogi S7 z Miłomłyna do Olsztynka o długości 20 km. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu powinny być złożone do 26 sierpnia 2013 r.
       Gotowe już odcinki sprawiają, że S7 jest już atrakcyjną, bezpłatną alternatywą dla autostrady A1. Niestety, jak pokazują ostatnie tygodnie, ani autostrada, ani poszerzona "siódemka" nie są w stanie przyjąć ogromnej liczby samochodów wczasowiczów, którzy ruszyli nad morze. Na obydwu trasach regularnie tworzą się duże zatory.
      
       źródło: Gazeta Wyborcza
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Odcinek pomiędzy Gdańskiem, a Elblągiem, gdzie jest najwyższe natężenie ruchu, zostawiają na koniec - przecież w okresie wakacyjnym codziennie są tu korki. Zamiast tego budują na jakichś Warmii i Mazurach gdzie jest już znacznie luźniej. .. co za chore podejście. Polska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  49
  1
  Jonas(2013-08-05)
 • fakt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  Czytelnik_MOBI_68357(2013-08-05)
 • Pytanie do Posłów PO i Radnych PO - dlaczego Minister Nowak powiedział podczas kampanii prezydenckiej w Elblągu, że na odcinek trasy E7 Kazimierzowo - Cedry Wlk, zostanie ogłoszony przetarg na jego budowę jeszcze w 2013r, gdzie tymczasem GDDKiA nie ma tego odcinka nawet do przetargu w latach 2015-2018? Panowie i Panie pOSŁAnki i pOSŁOWIE dlaczego nie zaprezentujecie nam stanowiska i co w tym zakresie zrobiliście? Proszę zróbcie to co do Was należy. .. .aby żyło się lepiej. ..
 • .. .. .a moim zdaniem, brak S 7 z Elbląga do Gdańska i Hipermarketów to celowe działanie Platformy Obywatelskiej. Taka sytuacja to czysty zysk dla Gdańska i Olsztyna. Rosjanie kupują w trójmieście i tam zostawiają kasiurkę zamiast w Elblągu. Olsztyn ma Nas w. .. .. poważaniu i buduje drogę do Warszawy. W Braniewie budują dwa centra, żeby Rosjanie mieli bliżej. Brak S7 do Elbląga to mniejsze zainteresowanie inwestycjami w Naszym jakże pięknie rozkopanym mieście ze strony inwestorów trójmiejskich Czas dojazdu stale się wydłuża a czas dla biznesu to pieniądz. !!!! PO już straciło mój i moich wielu znajomych i przyjaciół głosy !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  9
  Elbląg,1981(2013-08-05)
 • Przebudowa S7 Elbląg Cedry Wielkie a właściwie jej brak to kolejna niezrealizowana obietnica Panów z PO, sami zasuwają na wekendy do Gdańska z włączonymi niebieskimi światełkami i mają gdzieś korki i nas wszystkich przy okazji. Kiedyś niejaki tow. Gierek by być szybciej w Katowicach zaplanował budowę tzw. gierkówki, która do dziś jest jedną z lepszych dróg. To żenada by 60 km jechać kilka godzin. kierowca 2013-08-05
 • Wniosek o dopuszczenie złożyło ponad 20 firm. Teraz 3 miesiące GDDKiA będzie wyłaniała 20 wykonawców. A to ci dopiero selekcja. Ciekawe ile firm odrzucą. .. .. może jedną???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  zieloneq(2013-08-05)
 • Wobec wakacyjnego ruchu ten 1 km drogi S7 jako obwodnica Nowego Dworu kolejny raz okazał się bublem i bzdurą; brak węzła bezkolizyjnego w Kmiecinie (a jest gotowy wiadukt!) oraz kalekie niepełne skrzyżowanie z DK55 (kier. Malbork) dopełnia całości - ani bezpiecznie, ani normalnie; a brak alternatywnej szybkiej drogi dojazdu do Elbląga (dla np. pogotowia) to już kryminał; to NOWA trasa S7 od Elbląga (Kazimierzowa) do Starych Babek (Płd. Obwodnica Gdańska) winna mieć PRIORYTET, a nie rejon Nidzicy; ILU JESZCZE LUDZI MUSI UMRZEĆ W WYPADKACH lub KARETCE na tej trasie, aby rządzący wreszcie to pojęli; a gdzie złotousty Minister Nowak, gdy przed miesiącem obiecał (chyba tylko w wyborczym trybie) przetargi i budowę "naszego" odcinka S7 - już ucichło po wyborach prez. Elbląga - widać kolejny raz ktoś tylko próbował nas Elblążan nabrać; osobny temat winien dotyczyć PILNEGO utworzenia Śmigłowcowej stacji LPR w Elblągu (np. vide stacja LPR lotn. Przylep Zielona Góra - przy dużo mniejszym ruchu)
 • Wobec wakacyjnego ruchu ten 1 km drogi S7 jako obwodnica Nowego Dworu - kolejny raz BZDURA i BUBEL; brak węzła bezkolizyjnego w Kmiecinie (a jest gotowy wiadukt!) oraz kalekie skrzyżowanie z DK55 (kier. Malbork) dopełnia całości - ani bezpiecznie, ani normalnie; a brak alternatywnej szybkiej drogi dojazdu do Elbląga (dla np. pogotowia) to już kryminał; to NOWA trasa S7 od Elbląga (Kazimierzowa) do Starych Babek (Płd. Obwodnica Gdańska) winna mieć PRIORYTET, a nie rejon Nidzicy; ILU JESZCZE LUDZI MUSI UMRZEĆ W WYPADKACH lub KARETCE na tej trasie, aby rządzący wreszcie to pojęli; a gdzie złotousty Minister Nowak, gdy przed miesiącem obiecał (chyba tylko w wyborczym trybie) szybkie przetargi i budowę "naszego" odcinka S7 - już ucichło po wyborach - widać kolejny raz ktoś TYLKO próbował nas Elblążan nabrać; osobny temat winien dotyczyć PILNEGO utworzenia Śmigłowcowej stacji LPR w Elblągu (np. vide stacja LPR lotn. Przylep Zielona Góra - mają przy dużo mniejszym ruchu na S3) i powrotu Dyspozytorni
 • POlacy nigdy nie byli asami ani specjalistami w budowie dróg, to raczej partactwo, tandeta i fuszerka. Kilkukilimetrowe odcinki buduje sie po 5-6 lat po czym i tak wymagaja remontu i poprawek. W POlsce najwidocznie brak specjalistow, wobec tego moze lepiej dac szanse sasiadom z innych osciennych panstw?Niemcy, Austyjacy albo czesi?Oszust Nowak vel tik-tak znowu oszukal elektorat PO. Obiecal gelertowke czyli rozbudowe e77 z elblaga do gdanska. Ale to bylo zwykle klamstwo i kielbasa wyborcza. drogi nie bedzie! zreszta jak widzialem z jakim trudem i niezdarnoscia budowali ten odcinek s7 przy olsztynku to az zal czlowieka ogarnial jak mozna bylo budowac taki kawalek drogi tak dlugo?ale wystarczy spojzec na nasze miasto, ul 12 lutego odcinek 300 metrowy buduja juz 2 rok i konca nie widac!
 • koszwły - kazimierzowo przez Nowaka obiecane w 3 lata. miost w Kidzynie budowano lat. .. .. wisła nogat i kanały
 • przecież pani Gellert nie została prezydentem Elbląga to czemu się dziwicie, głosujcie tak dalej, teraz niech wam Wilk wybuduje
 • ponieważ Tusk i Nowak latają samolotami i nie wiedzą jak tam na dole wygląda z Elbląga do Gdańska. Nowak już nie pierwszy raz mówi to co w danej chwili jest na rączkę. Kłamca, kłamca, kłamca. Facet bez. .. .aj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  E-g,1981(2013-08-06)
Reklama