UWAGA!

Skazany za zbrodnię pod Nowym Dworem Gdańskim

 Elbląg, Do zbrodni doszlo wiosną 2020 roku. Poćwiartowane ciało kobiety znaleziono porozrzucane na polu koło Nowego Dworu Gdańskiego
Do zbrodni doszlo wiosną 2020 roku. Poćwiartowane ciało kobiety znaleziono porozrzucane na polu koło Nowego Dworu Gdańskiego (fot. zulawy.tv)

Na 25 lat więzienia skazał dzisiaj sąd Patryka D., oskarżonego o zamordowanie swojej byłej dziewczyny i poćwiartowanie jej ciała. Do zbrodni doszło dwa lata temu pod Nowym Dworem Gdańskim.

„Pochodząca z Łomży 23-letnia Paulina zaginęła w marcu 2020 roku. Dwa miesiące później policja zatrzymała jej byłego chłopaka 20-letniego Patryka D., mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego, którego Paulina w ostatnim czasie przed zaginięciem odwiedziła. Podczas przesłuchania – jak informował wówczas portal zulawytv.pl - mężczyzna przyznał się do morderstwa i wskazał miejsce porzucenia rozczłonkowanego ciała. Policja odnalazła szczątki w szczerym polu niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego, porozrzucane w znacznej odległości.

Dzisiaj, dwa lata po tych makabrycznych wydarzeniach, Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Patryka D. na 25 lat pozbawienia wolności w warunkach terapeutycznych. Musi też zapłacić rodzicom ofiary 200 tys. złotych zadośćuczynienia. Orzeczenie nie jest prawomocne. Zarówno prokuratura, jak i obrona zapowiedziały złożenie wniosku o pisemne uzasadnienie wyroku, by decydować w sprawie apelacji. Proces toczył się przy drzwiach zamkniętych, dlatego żadna ze stron nie może ujawnić szczegółów procesu.

- W toku sekcji zwłok biegły ustalił, że bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie. Natomiast do rozkawałkowania zwłok doszło po śmierci. Ustalenia biegłego potwierdziły wyjaśnienia Patryka D. - przekazywała rok temu prokuratura, gdy wysyłała do sądu akt oskarżenia, domagając się dla oskarżonego dożywocia. Motywem zbrodni miała być zazdrość.


       Więcej w Radiu Gdańsk


Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama