UWAGA!

Stutthof: zwiedzanie z tabletem śladem więźnia

 
Elbląg, Muzeum Stutthof
Muzeum Stutthof

Pracownicy Muzeum Stutthof z pomocą inżynierów z Politechniki Gdańskiej stworzyli aplikację, dzięki której były obóz koncentracyjny można będzie zwiedzać śladem jednego z więźniów. Bohaterem mobilnej opowieści będzie 99-letni dziś mieszkający w Gdyni Felicjan Łada.

Aplikacja „Stutthof. Nowy wymiAR” (z ang. augmented reality - rozszerzona rzeczywistość) zainstalowana zostanie na tabletach, które będą mogli wypożyczać goście działającego w Sztutowie muzeum. Aplikacja wskaże użytkownikom trasę obejmującą 23 punkty na terenie obozu. Znalazłszy się w każdym z punktów zwiedzający będzie mógł obejrzeć fragment wideo opowieści Felicjana Łady dotyczącej jego pobytu w Stutthofie, związanej z konkretnym budynkiem, placem czy innym miejscem, w którym znajdzie się zwiedzający.
       Aplikację zaprojektował student informatyki Politechniki Gdańskiej - Przemysław Kubicki, pod kierunkiem dr. inż. Mariusza Szwocha z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. - Wypożyczanie tabletów z aplikacją rozpoczniemy w najbliższych tygodniach – powiedział PAP Piotr Chruścielski, adiunkt w dziale naukowym Muzeum Stutthof.
      
       Źródło: Kurier Polskiej Agencji Prasowej
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To jest NIEMIECKI Obóz Zagłady, nie jakiś nazistowski. Strażnicy śpiewali "Niemcy Niemcy ponad wszystko " a nie nazilandia, nazilandia ponad wszystko !
 • niemiecki !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  jakponiżej(2016-02-02)
 • Czy aplikacja będzie dostępna Androida, w sklepie play?
 • Niemcy z Prus zima 1945 uciekali przez Zalew na mierzeję, biedni i sponiewierani, wędrowali głowna szosą mierzei, a gdy mijali Sztutchoff to co robili? nie wiedzieli co tam sie dzieje? przecież wiedzieli doskonale, tam wysyłano robotników przymusowych, którzy u nich na gospodarstrwach pracowali i np[. zjedli za duzo owsa z końskiego żłobu, perfidia Niemców jest niesłychana, obecnie robią z siebie ofiary NAZISTÓW, którym sami byli, dochpodzi do tego, że już nawet nie nazywają się Niemcami ale Prusakami, no biedni Prusacy, ofiary hitlera, z Niemiec idzie maga kasa na zakłamywanie historii i robienie ludziom wody z mózgu, chodzi o to aby Polacy zapomnieli kto ich tu mordował, aby z ofiary zrobić kata, ludzie reagujcie na te działania bo to już prawdziwa lawina jest
 • 5 "geniusz" dało na minus ale to nie Nazilandia napadła Polskę 1 września 1939 roku ale Rzesza NIEMIECKA !! Powtarzam NIEMIECKA i to NIEMCY a nie bliżej nieokreśleni jacyś naziści nas mordowali !!!
 • Prawda! niemcy przez 6 lat mordowali polakowi zydkow, a dzis taki tuSSk, bienkowska, kopacz, petru czy gdanska POmaska, lataja do niemiec skladac donosy na polske i sluchaja rozkazow merkel i to oni mowia nam jaka ma byc ta demokracja w polsce. mowia nam to ci zbrodniarze co w 1939 napadli na polsce i wymordowali kilkadziesiac milionow ludzi. Obozy stuthoff czy aushwitz byly niemeickie i to niemcy mordowali w nich ludzi. to niemcy byli katami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  yataman(2016-02-03)
 • trzeba pamiętać o ofiarach NIEMCÓW, zamęczonych, zagłodzonych, sponiewieranych przez NIEMCÓW ludzi, Niemcy im to robili tylko dlatego, że byli POLAKAMI, dzisiaj NIEMCY próbują zakłąmywac historię i udawać, że to krasnoludki zrobiły, a Niemcy to owszem byli w mundurach, ale grali w orkiestrach wojskowych, a o wszystkim dowiedzieli sie po wojnie, nie wierzcie w te NIEMIECKIE kłamstwa
 • Te minusy dali mu zwolennicy KODu
Reklama