UWAGA!

Szklana statuetka

"O szklaną statuetkę, stanowiącą główną nagrodę w konkursie promującym selektywną zbiórkę odpadów, zabiega elbląski samorząd" - czytamy w Głosie Elbląga.

- "W okresie od grudnia ubiegłego roku do sierpnia br. Zebraliśmy ok. 140 ton stłuczki szklanej - mówi Tamara Frączkowska z wydziału inżynierii UM w Elblągu. - Jest to ilość porównywalna z tą, jaką zgromadziliśmy w ciągu prawie 5 lat prowadzenia w mieście selektywnej zbiórki odpadów. Wcześniej nie mieliśmy dokąd dostarczać stłuczki, teraz przekazujemy ją firmie poznańskiej, skąd surowiec trafi do hut szkła. W dodatku huty zwiększyły zapotrzebowanie, więc z zagospodarowaniem stłuczki nie ma najmniejszego problemu.
     (...) Segregacja odbywa się za pośrednictwem osobnych pojemników na poszczególne rodzaje odpadów, a od ubiegłego roku na kilku osiedlach domków jednorodzinnych w Elblągu mieszkańcy otrzymują różnokolorowe worki, w których umieszczają osobno plastik, butelki szklane i makulaturę".
     Szerzej o selektywnej zbiórce odpadów i konkursie miesięcznika Przegląd Komunalny w dzisiejszym Głosie Elbląga.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Chyba lepiej, żeby elbląski samorząd zabiegał o środki na zwalczanie bezrobocia i beznadziei w naszym mieście. Nie sądzę, żeby szklana statuetka za selektywną zbiórkę odpadów była powodem do zachwytu dla tych "kolejkowiczów" rzed urzędem pracy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Mulder(2001-09-07)
Reklama