UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szklana statuetka

"O szklaną statuetkę, stanowiącą główną nagrodę w konkursie promującym selektywną zbiórkę odpadów, zabiega elbląski samorząd" - czytamy w Głosie Elbląga.

- "W okresie od grudnia ubiegłego roku do sierpnia br. Zebraliśmy ok. 140 ton stłuczki szklanej - mówi Tamara Frączkowska z wydziału inżynierii UM w Elblągu. - Jest to ilość porównywalna z tą, jaką zgromadziliśmy w ciągu prawie 5 lat prowadzenia w mieście selektywnej zbiórki odpadów. Wcześniej nie mieliśmy dokąd dostarczać stłuczki, teraz przekazujemy ją firmie poznańskiej, skąd surowiec trafi do hut szkła. W dodatku huty zwiększyły zapotrzebowanie, więc z zagospodarowaniem stłuczki nie ma najmniejszego problemu.
     (...) Segregacja odbywa się za pośrednictwem osobnych pojemników na poszczególne rodzaje odpadów, a od ubiegłego roku na kilku osiedlach domków jednorodzinnych w Elblągu mieszkańcy otrzymują różnokolorowe worki, w których umieszczają osobno plastik, butelki szklane i makulaturę".
     Szerzej o selektywnej zbiórce odpadów i konkursie miesięcznika Przegląd Komunalny w dzisiejszym Głosie Elbląga.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Chyba lepiej, żeby elbląski samorząd zabiegał o środki na zwalczanie bezrobocia i beznadziei w naszym mieście. Nie sądzę, żeby szklana statuetka za selektywną zbiórkę odpadów była powodem do zachwytu dla tych "kolejkowiczów" rzed urzędem pracy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Mulder(2001-09-07)
Reklama