UWAGA!

Teatr uczy wrażliwości

"W parafii Wszystkich Świętych, przed katechezami przygotowującymi do bierzmowania, uczniowie oglądają pantomimę" - czytamy w "Dzienniku Bałtyckim".

"- Młodzież lepiej rozumie dany problem, gdy zostanie przedstawiony obrazowo - wyjaśnia katecheta, ksiądz Krzysztof Pazio. - Do młodych ludzi obraz przemawia skuteczniej niż słowo.
     Od trzech lat w ten sposób prowadzone są przygotowania do bierzmowania. (...) Młodzi aktorzy dwukrotnie występowali przed publicznością - podczas zjazdu ministrantów i na spotkaniu diecezjalnych doradców rodzinnych z biskupem Stanisławem Stefankiem, krajowym duszpasterzem rodzin. - Przed przystąpieniem do prób dyskutujemy o problemie, jaki mamy przedstawić - mówi Monika Tokarska. - Sami w ten sposób dużo się uczymy".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A może by tak , młodym ludziom zaproponować wizytę w Sądzie w Elblągu na rozprawie przeciwko Kościołowi Rzymsko – Katolickiemu i ks. Halberdzie? PortEl.pl zamieścił już kilka informacji o tym, że Diecezja Elbląska Kościoła Rzymsko - Katolickiego przywłaszczyła sobie pieniądze banków, osób prywatnych i innych instytucji i nie ma zamiaru ich oddawać! Tam zapoznali by się szczegółowo z problemami jakie mają wierzyciele ich Diecezją? Potem na zajęciach przed bierzmowaniem odgrywali by scenki rodzajowe pt. „Jak pożyczać i (nie) oddawać”.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Śliwi(2001-03-15)
 • To nieprawda, że Kościół Katolicki okrada pożyczkodawców! Niesumiennym jest pisać, ze elbląscy księża katoliccy wyłudzają od wiernych pieniądze w postaci porzyczek i mają obecnie ponad 50 milionów złotych z oszustwa. Wstydzcie się oszczercy! Księża praują za darmo i jak św. Wojciech szczepią wiarę w niewiernych! Pomóżmy im i ofiarujmy grosik.
 • Wg k. biskupa Śliwińskiego 28 % ludności to wierni kościoła Rzymsko-Katolickiego. W Diecezji Elbląskiej jest ich około 120 tysięcy. Trzecia część to ludzie czynni zawodowo – ok. 40 tysięcy. Bezrobocie 30%, czyli posiada stałe źródło dochodu 12.000 wiernych kościoła. Każdy wierny tego Kościoła będzie (po wyroku Sądu) obowiązany zwrócić 4.166 zł wierzycielom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jan Zagrabnik(2001-03-17)
Reklama