UWAGA!

Uczniowie wrócą do szkół 1 września

 Elbląg, Uczniowie wrócą do szkół 1 września
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Nowy rok szkolny uczniowie mają rozpocząć w szkołach – zapowiedział dzisiaj minister edukacji Dariusz Piontkowski. Ministerstwo przygotowało wytyczne, dając dyrektorom możliwość przechodzenia na naukę zdalną lub zdalno-stacjonarną, gdy będzie tego wymagać sytuacja. W szkołach nie trzeba będzie zakrywać nosa i ust.

- Od dłuższego czasu pracujemy nad tym, jak zorganizować nowy rok szkolny 2020/2021. Oczywiście chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół i dlatego też wyraźnie mówimy o tym, o czym wspomniał  już pan premier, główny inspektor sanitarny i minister zdrowia. Chcemy, aby podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był tradycyjny model, w którym dzieci spotykają się z nauczycielami, kiedy zajęcia odbywają się w szkołach. Planujemy, że 1 września rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie w szkołach - powiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej na dzisiejszej konferencji prasowej.

1 września uczniowie mają przyjść do szkół, spotkają się z nauczycielami i poznają plan lekcji. W kolejnych dniach zajęcia będą również odbywać się w szkołach. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało wytyczne dotyczące reżimu sanitarnego w placówkach oświatowych. Zawierają ogólne i szczegółowe zalecenia związane m.in. z organizacją zajęć w szkole, wydawaniem posiłków, higieną, czyszczeniem, dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni, postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników szkoły.

Podczas zajęć nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa, nadal będą obowiązywały zasady dezynfekcji pomieszczeń i utrzymywania higieny. Do szkoły będą mogli przychodzić tylko zdrowi uczniowie, to samo będzie dotyczyło nauczycieli.

MEN dał dyrektorom szkół możliwość prowadzenia zajęć zdalnych lub zdalno-stacjonarnych, gdy tego będzie wymagała sytuacja epidemiczna. W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego dyrektor szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i za zgodą organu prowadzącego, będzie mógł częściowo lub w całości zawiesić stacjonarną pracę szkół i placówek.

 

Źródło: gazeta.pl


Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A moim zdanie to jeszcze we wrześniu chociasz do połowy powinny zostać dzieci w domak to masakra ile teraz jest zachorowań a co będzie później
 • Bez sensu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  7
  Kierownik(2020-08-05)
 • Dobra decyzja. W Elblągu póki co jest, było kilkanaście zachorowań, więc nie ma podstawy do dalszej izolacji.
 • Nietrudno przewidzieć przyszłość. Od 20 września będziemy mieli lockdown ale taki jak na zachodzie mieli, że trzeba mieć przepustkę na wyjście z domu na 10 minut. Do lipca, sierpnia 2021,patrząc jak szybko zaraza się rozszerza i jak powoli i trudno ja potem wyhamowac
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  13
  renato(2020-08-05)
 • Najlepiej niech siedzą w domach do pełnoletności. .. a liczyć potrafić będą do5,nie wspomnę juz o polszczyźnie, ktora i tak jest słabiutka. Testy 8klasisty ledwo poszly w naszym województwie, o czyms chyba to świadczy. Najwyższa pora, by pomału wracalo wszystko do normalności. Niech sie wszyscy w końcu wezmą do pracy, a nie nauka zdalna i ciagle wakacje nauczycieli. A co to uprzywilejowany zawód, chyba jak każdy inny. .. pracujesz dostajesz wynagrodzenie. ..
 • idźmy na całość. Niech od 1 września wszystko zacznie działać tak jakby nigdy nic. Zobaczymy co się zmieni, co za różnica, czy będzie 700,czy 1000 zachorowań, żyć trzeba dalej, gospodarka musi żyć, na plażach ludzie siedzą w większym ścisku niż w szkole, więc czego się obawiać? W ty wszyscy wypowiadają się odważnie, nie boimy się wirusa, wirusa nie ma, więc po co teraz nakręcać temat ze szkołami? są gorsze od plaż, wesel, koncertów?
 • @B - Testy z roku na rok dają słabsze wyniki bez względu czy dzieci siedzą w domu, czy w szkole. To właśnie dowód, że szkołą niewiele uczy, skoro wyniki tegoroczne są praktycznie identyczne jak z lat dawniejszych. Niewielkie odchylenie w dół wynika że zdjęcia z uczniów elementu przymusu, zastraszenia, nacisku, jakie stosuje się w szkołach. Po drugie, jeśli uważasz że wynik procentowy w testach i w ogóle testy i ich umiejętność wypelniania są wystarczającym powodem, żeby dzieci przymusowo więzić w lochach szkolnych przez 13 lat życia (zerówka+8 lat podst. +4 szk. Śr)to może pomyśl nad sobą.
 • do poprzednika. .wakacje to mieli nie nauczyciele, ale uczniowie, którzy nagle nie potrafili ogarnąć komputera, nagle kamerki przestały działać nawet w telefonach, ginął internet. .. takie sytuacje
 • @TOMASZEK13 - Chociasz !, czyżby to był efekt zaniedbań, CHOCIAŻ czy ja wiem, to może być poważniejsza sprawa.
 • @TOMASZEK13 - Człowieku, natychmiast wróć do szkoły. Może być zdalna, jakakolwiek. .. byle polskiego uczyła.
 • Po co by zachorować.
 • Nieroby od marca NIC nie robili. A uczniowie musieli być wspomagani w nauce przez rodziców.
Reklama