UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Pasłęku jak w Kwidzynie

„Samorząd Pasłęka i dyrekcja miejscowego szpitala zastanawiają się nad możliwością przekształcenia placówki w spółkę prawa handlowego" - napisała dzisiejsza "Gazeta Morska" na stronie 5 w artykule „W Pasłęku jak w Kwidzynie”.

„Pracownicy i dyrekcja powiatowego szpitala w Pasłęku oraz władze powiatu elbląskiego spotkali się z przedstawicielami szpitala w Kwidzynie, który jako jeden z pierwszych w kraju, 1 stycznia zaczął przekształcać się w placówkę niepubliczną - spółkę prawa handlowego” - informuje "Gazeta Morska". - „Akcjonariuszami kwidzyńskiej spółki są pracownicy, władze powiatu oraz inwestor prywatny - jedna z dużych miejscowych firm. - Dzięki takiemu przekształceniu miasto może spłacać zadłużenie placówki, dotąd nie było to możliwe” - wyjaśnia "Gazecie" starosta elbląski Sławomir Jezierski.
     „Starostwo będzie zastanawiać się nad podobnymi zmianami w szpitalu w Pasłęku, choć zdaniem Jezieskiego, tego rodzaju przekształcenia niosą zagrożenia ograniczenia dostępu biedniejszych mieszkańców do opieki szpitalnej.”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Placówki prywatne nastwione na wynik ekonomiczny działają sprawniej i są bardziej efektywne. Średnia wykorzystania sprzętu madyczego w naszym kaju jest znacznie poniżej 40% a w skrajnych przypadkach poniżej 8% a około 70% i więcej w klinikach prywatnych - to niezłe marnotrastwo. Publiczne ośrodki zdrowia nie mają konkurencji, nie starają się być ekonomiczne bo i tak Kasy podpiszą z nimi kontrakty. Jestem za pojawieniem się jak największej liczby niepublicznych placówek zdrowia i niepublicznych kas chorych. Podejrzewam, że nierentowny dotąd szpital będzie dobrze funkcjonował gdy znajdzie właściciela
Reklama