UWAGA!

W Pasłęku jak w Kwidzynie

„Samorząd Pasłęka i dyrekcja miejscowego szpitala zastanawiają się nad możliwością przekształcenia placówki w spółkę prawa handlowego" - napisała dzisiejsza "Gazeta Morska" na stronie 5 w artykule „W Pasłęku jak w Kwidzynie”.

„Pracownicy i dyrekcja powiatowego szpitala w Pasłęku oraz władze powiatu elbląskiego spotkali się z przedstawicielami szpitala w Kwidzynie, który jako jeden z pierwszych w kraju, 1 stycznia zaczął przekształcać się w placówkę niepubliczną - spółkę prawa handlowego” - informuje "Gazeta Morska". - „Akcjonariuszami kwidzyńskiej spółki są pracownicy, władze powiatu oraz inwestor prywatny - jedna z dużych miejscowych firm. - Dzięki takiemu przekształceniu miasto może spłacać zadłużenie placówki, dotąd nie było to możliwe” - wyjaśnia "Gazecie" starosta elbląski Sławomir Jezierski.
     „Starostwo będzie zastanawiać się nad podobnymi zmianami w szpitalu w Pasłęku, choć zdaniem Jezieskiego, tego rodzaju przekształcenia niosą zagrożenia ograniczenia dostępu biedniejszych mieszkańców do opieki szpitalnej.”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Placówki prywatne nastwione na wynik ekonomiczny działają sprawniej i są bardziej efektywne. Średnia wykorzystania sprzętu madyczego w naszym kaju jest znacznie poniżej 40% a w skrajnych przypadkach poniżej 8% a około 70% i więcej w klinikach prywatnych - to niezłe marnotrastwo. Publiczne ośrodki zdrowia nie mają konkurencji, nie starają się być ekonomiczne bo i tak Kasy podpiszą z nimi kontrakty. Jestem za pojawieniem się jak największej liczby niepublicznych placówek zdrowia i niepublicznych kas chorych. Podejrzewam, że nierentowny dotąd szpital będzie dobrze funkcjonował gdy znajdzie właściciela
Reklama