UWAGA!

Warszawa utopiła Żuławy

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego skreśliło z listy projektów kluczowych 127 mln euro przeznaczonych na ratowanie Żuław. O 30 mln euro mniej Warmia i Mazury dostaną też na remont Kanału Elbląskiego - informuje „Gazeta Wyborcza Olsztyn”.

127 mln euro potrzebnych na naprawę kanałów i urządzeń melioracyjnych miało pochodzić z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Już rok temu Leonard Krasulski, jeden z liderów PiS w regionie, zapewniał, że pieniądze udało się załatwić.
     Na początku wakacji Ministerstwo Środowiska opracowało listę inwestycji z zakresu ochrony środowiska, które powinny być umieszczone na liście projektów kluczowych Infrastruktury i Środowiska. Dokument dostało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. A tam lista inwestycji przepadła. Dlaczego? Bo projekt byłby zbyt drogi. - Z tego względu Ministerstwo Środowiska zostało poproszone o weryfikację swojej listy, w celu dostosowania jej do dostępnych środków. W tym momencie trwają konsultacje między przedstawicielami MŚ i MRR w tej sprawie - pisze biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
     Nasze województwo dostało też mniej na renowację Kanału Elbląskiego. Chciało 40 mln euro, a w programie Innowacyjna Gospodarka MRR zapisało tylko 40 mln zł. - To dużo za mało. Pilnej naprawy wymaga nie tylko sam tor wodny, ale też pochylnie. Bez tych prac na kanale niedługo nie będzie można normalnie żeglować - mówi marszałek województwa Jacek Protas.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no coz... po pierwsze znow obiecanki pis-uaru nam sie czkawka odbijaja, a po drugie - przyjdzie wielka woda, zaleje czesc Zolaw, to sie pewnie pieniazki znajda, tylko dlaczego najpierw ktos bedzie musial ucierpiec...:( ja bym na Waszym miejscu - mieszkancy Zulaw- juz sie ubezpieczyl dobrze....:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  calypso(2007-09-06)
 • no to mamy najglupszy rzad na swiecie
 • Czy jest COŚ pośredniego między Leninem a Ojcem Tadeuszem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-09-06)
 • A jakże jest jeszcze PiS
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pomiędzy(2007-09-06)
 • Ja bym tę partię nazwał partią hydraulików do usuwania przecieków
 • zarasta kanał,.brzegi,pochylnie wymagają pilnego remontu a wlodarze miasta niech jeszcze szukaja pieniędzy,sponsorów, bo będzie za pózno.....
 • No i maci8e wasz "prawy i sprawiedliwy" PIS... Jedno z najbioedniejszych wojewodztw, a jeszcze sie mu odboera kase... Ciekawe na co ona pojdzie - na swiatynie opatrznosci, wydatki kancelarii prezydenta, czy tez inwestycje w Warszawce??
 • Nie umieszczono 2 moich opinii.Skandal.Niech żyje cenzura na portel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Polonus(2007-09-06)
 • a wystarczyłoby aby w elblązkowie wygrywał pis a nie komuchy
 • Mam tylko nadzieję, że wszyscy Ci krzykacze teraz będą tak samo obiektywnie oceniać sytuację. Liczę też na to, że cała sprawa się tak nie zakończy i będziemy świadkami odwołań od tej decyzji.
 • dawać kasę i niemarudzić warmia i mazury to piękny teren ach ten rząd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  woj1602(2007-09-07)
 • NA PROFILAKTYKE ZA DUŻO KASY, A CZY KTOŚ TAM POMYŚLAŁ ILE BĘDZIE POTRZEBA KASY NA ODSZKODOWANIA JAK ŻUŁAWY ZALEJE. Niemiec nie szczędził kasy, osuszył grunty i korzystał z ich urodzaju, budował i żył. A POLAK GŁUPI... ZMĄDRZEJE PO SZKODZIE... Ale na nowe wozy i nietrafione inwestycje kase zawsze znajdują!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zadziwiony(2007-09-07)
Reklama