UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wcześniejszy nabór

„Wiele osób czuje się oszukanych sposobem, w jaki Urząd Miejski przeprowadził nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. Protest zapowiedziała elbląska Solidarność” – czytamy w Dzienniku Elbląskim.

„Ponad 22-tysięczne bezrobocie sprawiło, że zapowiedź Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i związana z tym oferta pracy dla rachmistrzów spisowych wywołała w Elblągu ogromne zainteresowanie.
     - Zgodnie z ustawą z lutego 1999 roku o powszechnym spisie ludności nabór kandydatów do pracy miał trwać od 1 do 29 marca – mówi jeden z elbląskich bezrobotnych. – Chciałem się zgłosić, bo można zarobić do 1500 złotych, ale w elbląskim UM dowiedziałem się, że lista kandydatów została zamknięta już 13 lutego. Ciekawe, w jaki sposób ich wyłoniono?
     Tymczasem, jak wyjaśniają miejscy urzędnicy kandydatów na rachmistrzów szukano w zgodzie z wszystkimi przepisami wśród bezrobotnych. (...)
     - Pierwsze 200 osób to bezrobotni, których podania o pracę leżą w Urzędzie Miasta (z pewnością miało być: „w Urzędzie Miejskim” – przyp. portEl) – wyjaśnia Artur Zieliński. – Pozostałych znaleźliśmy wywieszając ogłoszenia o naborze w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu. Niedługo przeszkoli ich Urząd Statystyczny, ale aby dostać tę pracę kandydaci będą musieli zdać egzamin”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama