UWAGA!

Wojewoda chce utrącić zastępcę

Anna Szyszka z PiS, wojewoda warmińsko-mazurski (elblążanka), chce, by premier odwołał jej zastępcę Jacka Mrozka, również działacza tej partii. Twierdzi, że nie ma do niego zaufania.

Jak ustaliła „Gazeta Wyborcza Olsztyn”, pod koniec sierpnia wniosek o odwołanie wicewojewody dostał Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Dokument podpisała Anna Szyszka. Z MSWiA pismo powinno zostać przesłane do premiera Jarosława Kaczyńskiego, który decyduje o powołaniu lub odwołaniu wojewodów i wicewojewodów. Biuro Prasowe MSWiA pytane, czy wniosek został już przekazany premierowi, odpowiedziało jedynie: - O ewentualnym odwołaniu wicewojewody poinformujemy w stosowanym komunikacie.
     Mrozek kilka razy sprzeciwił się Szyszce, m.in. nie zgadzał się - jak chciała wojewoda - na przeniesienie do Elbląga wydziału certyfikującego i Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratowniczego. Dzięki nim Elbląg zyska 100 nowych miejsc pracy.
     Od miesiąca do dziennikarzy docierały informacje o konflikcie na linii wojewoda - wicewojewoda. Jeden z pracowników urzędu relacje między Szyszką a Mrozkiem przedstawia tak: - Wojewoda pracowała, a wicewojewoda pokazywał się na uroczystościach.
     Więcej w „Gazecie Wyborczej Olsztyn”
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Chcę sprostować, że pani Anna Szyszka jest osobą bezpartyjną. W artykule napisano, że jest członkiem PIS. Moim zdaniem pani wojewoda postępuje słusznie i bardzo dużo robi dla naszego miasta Elbląga. Daniela.
 • wykpac dziada i tyle;/ wkurzajacy jest;/ ale on jest z Pisu wiec go nie wywala:(
 • Jacek Mrozek na Wojewodę
 • Tak pani woj. nie chciala się zapisać do PISu to niech się teraz nie dziwi że Jarosław zesłał jej człowieka-dyktafono-kamerę, który ma kontrolować jej poczynania, może sabotuje z własnej woli bo jako człowiek z Olsztyna zawsze będzie chciał zawłaszczyć jak najwięcej do tego miasta, co poniekąd jest zrozumałe, ale w samoządności nie koniecznie.
 • Wojewodzina robi duzo dla Eg. ,tylko tego na razie nie widać
 • n o duzo robi dla sowjej rozdizny
 • Olsztyn to najbardziej nieprzyjazne miasto dla Elbląga. Tam nawet nie ma tablic z kierunkiem na Elbląg . Ani jednej !! Uwolnijmy się od tego wreda który obskubał dostatecznie dużo Elbląg. elblążanin
 • lepiej niech zlozy wniosek o przeniesienie wszystkich urzedow do Elblaga to zyskamy 10.000 miejsc pracy!a wtedy latwiej bedzie skasowac na przejsciu kazdego wrogiego Elblagowi urzedasa z Olsztyna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antymoNOpolista(2007-09-19)
 • Jacek Mróz wymyślił,iż fotelami ze skóry spowoduje większą sprawnośc działania wydziału zarządzania kryzysowego i ochrony ludnosci w UW Olsztyn. Niestety nie sprawdziło sie podczas katastrofy na jeziorach!
 • A ja myślałem, że Mrozek jest z LPR - bo takie poglądy wygłasza
 • Z tymi tablicami drogowymi to prawda - nie ma kierunku na Elbląg a jest na Pasłęk
 • Anna Szyszka jest PISowcem - agituje na ich rzecz, jej zdaniem wszystskie inne partie są "złe" nigdzie nie pokazuje się bez kogoś z PIS - dla niej liczy się tylko pokazówka
Reklama