UWAGA!

Wpadka przemytnika

"Prawie 220 pakietów bezakcyzowych papierosów, wartości ponad 8,5 tys. złotych, wydobyli policjanci ze skrytki w podwójnym dnie bagażnika samochodu mazda 626" - donosi "Głos Elbląga".

"Pojazd został zatrzymany na podstawie działań operacyjnych, przy ul. Gdańskiej w Braniewie. Funkcjonariusze patrolu zmotoryzowanego Komendy Powiatowej Policji odprowadzili auto na policyjny parking i rozpoczęli poszukiwania.
     - Okazało się, że skrytka została umieszczona pod dnem bagażnika mazdy - powiedziała Anna Kos, oficer prasowy braniewskiej KPP. - Do ukrytej w podwójnym dnie kontrabandy można się było dostać przez trzy otwory: dwa ukryte pod zderzakiem, zaś trzeci maskowało tylne siedzenie.
     Dokładniejsze oględziny wykazały, że skrytka została wykonana niedawno, gdyż fałszywe dno pokryte było świeżą farbą. (...) Kierowcą pojazdu był Paweł K. 18-letni mieszkaniec Kaliningradu, który jednak zaprzeczał jakoby wiedział coś o kontrabandzie twierdząc, że auto pożyczył mu znajomy".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jest to naprawdę wielki wyczyn polskiej policji, że w sytuacji plagi przemytniczego procederu, jaki występuje w woj. warmińsko-mazurskim, potrafi się wykryć jednego kozła ofiarnego. Na prawdę jest powód do dumy! Szczególnie pokrzepiające są wiadomości o rozbiciu kontrabandy w stylu: złapano 50-letnią rowerzystkę usiłującą przemycić 40 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oby takich sukcesów więcej. Drażnią mnie artykuły, które informują o tego typu sukcesach, skoro i tak wszysce wiedzą że około 5% społeczeństwa (rodzin) z woj. warm-maz utrzymuje się z tego typu działalności przemytniczej. A dalsze 40% spożywa artykuły pochodzące z tego procederu. Autorom tego sukcesu pragnę polecić wizytę (w cywilu) na jednym z targowisk omawianego województwa, lecz zalecam uzbrojenia się w miotacz ognia, a przynajmniej w cierpliwość, celem opędzenia się od werbalnych reklam: "papieroski , koniaczek, wódeczka". Wiem że wypowiedzią swoją nie odkryłem Ameryki, ale jej celem jest zmuszenie autorów tego typów artykółów i inf. nad celowością przekazywanej treści. Mister Klakier.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Klaudiusz Kiernacz(2001-05-21)
Reklama