UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wszystkie książki stare i nowe

"W piątek powróciła druga partia księgozbioru elbląskiego, zdeponowanego przed 54 laty w Bibliotece Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu" - czytamy w "Dzienniku Elbląskim".

"W 150 skrzyniach przyjechało do Elbląga siedem tysięcy XIX i XX- wiecznych woluminów oraz pochodzące z tego samego okresu gazety i czasopisma. W listopadzie ur. elblążanie witali pierwszy tir, oklejony napisami "Elbląg wraca do domu", który przywiózł 11147 książek. Dokładnie nie wiadomo, jak bogaty księgozbiór trafił przed 54 laty do Torunia. Do dzisiaj zachowały się jedynie odręczne pokwitowania wagonów wysłanych książek. Stefan Czaja, dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej z Torunia ocenia, że może on liczyć ponad 50 tys. jednostek bibliograficznych. - Teraz czekamy na starodruki, muzykalia i zbiory kartograficzne - mówi Krystyna Greczycho, dyrektor Biblioteki Elbląskiej. - Daty ich powrotu jeszcze nie znamy, ale mam nadzieję, że stanie się to do jesieni.
     Transport najcenniejszej części zbiorów , czyli inkunabułów i starodruków może się odbyć wyłącznie przy sprzyjającej pogodzie, bez wilgoci w powietrzu".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama