UWAGA!

Wzbierająca fala

"Rejestry bezrobotnych w rejonie elbląskim powiększyły się w sierpniu o kolejnych 427 osób. Na listę poszukujących pracy trafia coraz więcej osób prowadzących do niedawna własną działalność gospodarczą" - donosi Głos Elbląga.

"Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu liczba bezrobotnych za sierpień wynosi już 21 044 osób i w stosunku do danych z lipca br. wzrosła o 427 osób. Do rejestrów trafiają przede wszystkim mieszkańcy Elbląga; w sierpniu bezrobocie w powiecie grodzkim powiększyło się o 318 osób, a w powiecie ziemskim o 99. GUS nie opublikował jeszcze danych dotyczących stopy bezrobocia za sierpień, ale zanim pojawią się oficjalne statystyki już teraz wiadomo, że wyniki będą gorsze. Za lipiec stopa bezrobocia w powiecie grodzkim wynosiła 21,7 proc., a w ziemskim - 31,2 proc. Przyczyny słabnącego rynku pracy są różne. Jedną z nich jest wzmożony napływ absolwentów szkół, którzy pod koniec wakacji, nie mogąc znaleźć pracy, trafili do rejestrów."
     Więcej o bezrobociu w dzisiejszym Głosie Elbląga.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • i co z tego, czy poza bezrobotnymi kogoś to obchodzi? Sądząc po efektach...nie.
  • Podziękujmy za reformę i nowy podział państwa. Miały być środki finansowe na wyrównanie różnic między województwami z budrzetu państwa, a tym czasem jest gówn...y Olsztyn, bezrobocie i Polska klasy "D".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    bigszu99(2001-09-15)
Reklama