UWAGA!

Z głową do Olsztyna

„Jeśli padnie bydło pochodzące z importu, wówczas elbląscy weterynarze muszą wozić krowie głowy do Olsztyna, by stwierdzić czy mózg zwierzęcia nie został zainfekowany chorobą szalonych krów. Laboratoria weterynaryjne zostały bowiem, pod nazwą Zakładu Higieny i Weterynarii, ulokowane tylko w ośrodkach wojewódzkich” - donosi dzisiejszy "Głos Elbląga" na stronie 1.

„Na terenie powiatu elbląskiego jest ok. 1000 sztuk importowanego bydła. Sprowadzone zostało do Polski wtedy gdy o BSE jeszcze się nie słyszało” - czytamy w "Głosie". - „Zdarza się, że w miesiącu kilka sztukl takiego bydła padnie i wtedy należy postąpić tak, jak nakazuje ministerialne zarządzenie, czyli poddać mózg zwierzęcia badaniom.”
     „Reforma administracji spowodowała, że zlikwidowano laboratoria w mniejszych ośrodkach, na przykład w Malborku i umiejscowiono je w siedzibach regionów. Takie laboratorium jest również w Gdańsku, ale szczątki zwierząt z terenu elbląskiego nie mogą tam trafić, bo obowiązuje podział regionalny” - tłumaczy "Głos".
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama