UWAGA!

Zamiast pouczenia policjant wystawi mandat

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, funkcjonariusze policji są rozliczani przez swoich przełożonych z liczby wystawianych mandatów. Ci, którzy wypisują ich za mało, podejrzewani są o korupcję i sprawdzani przez biuro spraw wewnętrznych.

Jeśli popełnić wykroczenie drogowe, to tylko na drogach Opolszczyzny lub województwa lubuskiego. Tam jest największa szansa, że policjant, zamiast karać nas mandatem, poprzestanie na pouczeniu. Komenda Główna zapowiada jednak zmiany: kierowcy wszędzie mają być równie surowo traktowani.
       Najgorszą opinię „katów na kierowców” mają warszawscy funkcjonariusze drogówki. Ze statystyk wynika, że na 50 zatrzymanych kierowców tylko jeden nie dostanie mandatu.
       Pytani zarówno oficjalnie, jak i nieoficjalnie policjanci zaprzeczają, aby częstsze wystawianie mandatów służyło zwiększaniu dochodów budżetowych. – To mandaty straży miejskiej trafiają do samorządowej kasy, nasze wędrują do centralnego budżetu. Policja nic z tego nie ma – tłumaczą.
       W całym ubiegłym roku policjanci wystawili ponad 3,1 mln mandatów o wartości ok. 200 mln złotych. – Nim poprawi się stan dróg, surowsze karanie jest jedyną szansą na ograniczenie liczby wypadków śmiertelnych. A pod tym względem w Europie gorzej jest tylko w Rumunii i Bułgarii – mówi wysoki rangą urzędnik resortu spraw wewnętrznych.
       W tej sytuacji pozostaje nam tylko jedno – zdjąć nogę z gazu – szczególnie przed wyjazdem na cmentarze, bo patrole i kontrole w tych dniach będą wzmożone.
      
       Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”
      
      
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Niech gazeta prawna przyjży sie dlaczego policjanci są rozliczani z mandatów a w razie małych osiagnięć są oni traktowani inaczej przy premiach, nagrodach, awansach. To powoduje że policjant żeby wykonać ustaloną normę robi przymusowe POLOWANIE na ludzi w celu osiągnięcia rządanego wyniku. To się nadaje do Prokuratury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  arcykomisarz(2010-10-28)
 • po co pouczać. lepiej od razu spałować niewinnego obywatela i na dołek. policyjne państwo. niedługo za pierdnięcie wlepią mandat za zanieczyszczanie atmosfery.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  policyjna pała(2010-10-28)
 • musi wyrobic norme boże co za kraj!
 • ''Najlepszym'' super pseudo policjantem do pouczania. .. obywatela jest funkcjonariusz KUBIAK z Fromborka !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  "pouczony"(2010-10-29)
 • pouczony! a czym ty sie ciołku chwalisz??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anty ciołek(2010-10-29)
 • Smutne ale prawdziwe. .. niestety. .. system przypomina państwo policyjne. .. ale również budzi złość nienawiść obywateli do własnego państwa. .. W Polsce karami obywateli na drogach wymusza państwo określone zachowania. .. a gdy państwo nie kontroluje to pedał gazu w podłogę. .. Stąd ogromna śmiertelność na polskich drogach. Wyobraźcie sobie, że państwo chce tak wychować obywateli. .. zapraszam twórców systemu do szkoły. .. gdyby nauczyciel podejmował takie działania w szkole. .. po 1dniu straciłby pracę i autorytet, gdyż kara - bicie to nie metoda wychowawcza. Ale do zmiany postaw droga daleka. Nie jest mi znana sytuacja, że w wyniku odwołania się od mandatu do sądu skarga została rozpatrzona pozytywnie dla obywatela. .. policjant ma zawsze rację. .. Niestety, nawet w szerszym kontekście. .. nepotyzm władzy jest ogromny. .. Pod Sochaczewem zginęło 18 osób. .. w Łodzi jeden. .. tam z władz nikogo nie było. .. z biedą polską przecież nie będą się bratać. .. w Łodzi była cała elita. .. .dla"swojego". .. Smutna jest to władza. .. a stworzony przez nią system długo będzie trzeba prostować. .. .Pomyślcie POLACY czy taką Polskę chcecie. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kris_abc(2010-10-30)
 • Życzę wszystkim policjantom takiego potraktowania na drodze jaki oni stosują. Ale niech ich życie. .. całe. .. tak karze jak oni innych. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kris_abc(2010-10-30)
 • prawo jest takiej jakie jest i trzeba go przestrzegać. głupie jest to że policjanci muszą wyrabiać normy ale też jest to sposób na ich mobilizacje. Nie po to płacimy podatki by wielu siedziało na kawie w domu zamiast patrolować ulice. Pewnie przez kilku takich wszyscy muszą teraz wyrabiać normy
Reklama