[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zbiórce pieniędzy prowadzonej przez elbląski portal przyjrzą się policjanci z Ostródy

Dochodzeniem w sprawie oszustwa, do którego mogło dojść podczas publicznej zbiórki pieniędzy na leczenie chłopca z wyjątkowo rzadką chorobą genetyczną, prowadzonej przez jeden z elbląskich portali internetowych, zajmą się policjanci z Ostródy, a nie z Elbląga - informuje Dziennik Elbląski.Pod koniec ubiegłego tygodnia pełnomocnik Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" złożył na policję zawiadomienie, dotyczące możliwości popełnienia oszustwa przez jeden z elbląskich portali internetowych, prowadzący zbiórkę na leczenie chłopca z rzadką chorobą genetyczną. 

       — Zostało wszczęte postępowanie w sprawie, nie zostały jeszcze nikomu postawione zarzuty — informuje sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji.
Dalsze śledztwo w tej sprawie będą prowadzili policjanci z Ostródy.
— To chyba oczywiste, dlaczego ta sprawa została przeniesiona z Elbląga — stwierdza kom. Anna Fic, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie. — Ten portal na co dzień współpracował z policją, w ten sposób chcemy uniknąć podejrzeń o stronniczość.
Jak poinformował wydawca portalu - darczyńcy wpłacili na konto gazety internetowej blisko 25 tys. złotych. Pieniądze te nie zostały jednak przekazane rodzicom chorego chłopca. Poza tym portal nie uzyskał zgody na prowadzenie publicznej zbiórki publicznej.
— My nie zbieraliśmy na Wojtusia, tylko na lekarstwa dla niego — tłumaczy Sebastian Bona-Kuchejda, wydawca portalu internetowego.
       — Gdybyśmy teraz przekazali pieniądze rodzicom, gdy leki dla chłopca będą refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, to darczyńcy mogliby nas osądzić o oszustwo. Poza tym wielu darczyńców, których pytamy co dalej z zebraną kwotą odpowiada, że mamy przeznaczyć na inny cel. Tylko trzy osoby do dziś chcą aby przekazać wpłacone przez nich pieniądze rodzicom Wojtusia.
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył pełnomocnik Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą".
       — Jestem zaskoczony, ponieważ nie współpracowaliśmy z tą fundacją — mówi Sebastian Bona-Kuchejda. — Naszym jedynym błędem jest rzeczywiście to, że zbiórkę przeprowadziliśmy bez zgody. Ale chcieliśmy jedynie pomóc. To co się działo wtedy było wyjątkowym spontanicznym działaniem redakcji, ale nie tylko. Liczyło się tylko życie chłopca, którego stan radykalnie się pogarszał, tak mówili nam wtedy rodzice Wojtka.

       — Uważam, że te pieniądze powinny być teraz przekazane dziewczynce z Gniezna, cierpiącą na tę sama chorobę co Wojtuś — uważa Małgorzata Sekulska.
Właściciel portalu zapewnia, że wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na inny szczytny cel — jaki o tym zdecydują sami darczyńcy.
— Do końca marca czekamy na informacje na co darczyńcy chcą przekazać zebrane pieniądze, być może zakupimy z nich łóżka do elbląskiego hospicjum — informuje Sebastian Bona-Kuchejda.

      
źródło: Dziennik Elbląski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Liczyło się tylko życie chłopca, którego stan radykalnie się pogarszał, tak mówili nam wtedy rodzice Wojtka. 
 A teraz najlepiej opluwać co?ale taki nasz naród. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2010-03-01)
 • Nic nie będzie bo nie ma przestępstwa. Pieniądze jak wiem już sprawdzili, że są i jedyne co można zarzucić konkurencyjnemu portalowi to zbiórka bez zgody ale to tylko wykroczenie. A co powiecie jak chłop zakupi łóżka dla hospicjum? Ciekawe czy przeprosicie gdy tak się stanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-01)
 • "Pieniądze jak wiem już sprawdzili" ciekawe kto wie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-01)
 • a czy Pan 'redaktor' kiedykolwiek przeprosił pomawianych i mieszanychz błotem przez siebie ludzi? widać, że portel zadał sobie trud żeby przytoczyć tu wypowiedzi Pana Naczelnego. na elblag24 nikt nie miał szans się bronić. Widac teraz różnicę klas w redagowaniu i w 'redagowaniu'.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elmisio(2010-03-01)
 • ciekawe, czy były cały czas, czy 'wychodziły' na spacer ^^
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-01)
 • zbiórka pieniądz bez specjalnego zezwolenia to nie wykroczenie to jest wyłudzenie, oszustwo, KK przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. sprawa tego portalu niczym się nie rożni od sprawy zatrzymania dwóch kobiet które zbierały do puszki, wyłudzenie to wyłudzenie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  lll(2010-03-01)
 • zbieral na harcerzy :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sexo_w_halsie(2010-03-01)
 • Dlaczego usuwacie komentarze które nie są dla nikogo obraźliwe a jedynie mówiace prawdę ! za którą piszący poniesie, może i chce odpowiedzieć nawet przed sądem !!!!. .. wystarczający powód aby nie usuwać !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-02)
 • 'elmisio" zwróć uwagę na źródło. .na samym dole po prawej stronie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-02)
 • Mi się podobał ten komentarz o koneksjach między byłym komendantem policji w Ostródzie a właścicielem E24 :D przeczytałem tylko kurde nie zapisałem a szkoda :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rozbisurmaniony(2010-03-02)
 • "Przypomnijmy: Elxxxxx spontaniczną akcję rozpoczął kilka miesięcy temu kiedy to po dramatycznym apelu przyjaciółki rodziny i samej matki chłopca dowiedzieliśmy się, że jego stan z dnia na dzień pogarsza się, a perspektyw na otrzymanie refundacji nie było żadnych. " "Przypominamy: Każda zbiórka pieniędzy wymaga zgody Ministra MSWiA, który wydaje decyzje dla określonej fundacji, ściśle określając na jaki cel jest prowadzona kwesta, na jakie konto bankowe mają wpływać pieniądze i na co mają być przeznaczone. " Bez komentarza. Wyżej dwa cytaty z konkurencji jako komentarz, który został dodany do ich artykułu. I krótki dopisek. Chociaż portal nic na swoich stronach nie wspomina o moderacji komentarzy moderator /kiedyś zwany cenzorem/ czuwa. Wydaje mi się, że to wystarczający przykład ich warsztatu dziennikarskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tadd(2010-03-02)
 • Do Tadd- pierwszy komentarz jest mój i w żaden sposób nie jestem powiązana z E24
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zwykły człowieczek(2010-03-02)
Reklama