UWAGA!

Zdążyć do świąt

"Firmy komunalne przystąpiły do sprzątania miasta po zimie. Na ulicach pojawiły się zmiatarki, na chodnikach pracownicy Przedsiębiorstwa Dróg zbierają piasek i ładują go na ciągniki, w parkach uwijają się pracownicy z Przedsiębiorstwa Zieleni Miejskiej. Do świąt miasto powinno być wysprzątane" - donosi "Głos Elbląga".

"W tym roku, w związku z kryzysem w Funduszu Pracy, nie ma robót publicznych ani interwencyjnych. Dlatego do sprzątania zaangażowani zostali stali pracownicy firm komunalnych. - Wyremontowaliśmy zmiatarkę, która usuwa piasek z jezdni - mówi Jan Sołtys, zastępca dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. - Jest to wysoko wydajna maszyna, która jeśli już oczyści elbląskie ulice, może wspomóc sprzątanie w innych miastach (...).
     Porządki na ulicach wykonują stali pracownicy MPO, zatrudnieni w warsztatach. Chodniki oczyszczają pracownicy Przedsiębiorstwa Dróg, a zieleń w parkach porządkują ekipy z Przedsiębiorstwa Zieleni. Po 20 maja pojawią się kwiaty na klombach, chociaż nie wiadomo jeszcze, ile w tym roku pieniędzy będzie na ten cel przeznaczonych".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Psia krew! Chyba lewą nogą dzisiaj wstałem! AUTOR: Po czym mają sprzątać, po lecie? Nie ma różnicy pomiędzy jezdnią a ulicą? Piach jest ładowany na ciągniki, przyczepy puste... to trzeba wezwać policję! W parkach NIE uwijają się pracownicy – pracują jak muchy w smole! Kryzys finansów w Funduszu Pracy (to coś nowego) - w latach ubiegłych bilety NBP oddawano na makulaturę? Do sprzątania zaangażowano stałych pracowników firm komunalnych – tak? A ja myślałem, że oni są od chirurgii plastycznej. Wyremontowali zmiatarkę (wysoko wydajną maszynę) która może zarabiać wypożyczona w innych miastach? O matko boska, jaki sukces organizacyjny! Przeca mogli oddać na złom! Porządki na ulicach wykonują stali pracownicy MPO – a dlaczego nie pielęgniarki z OIOMu? Chodniki oczyszczają pracownicy Przedsiębiorstwa Dróg – a jezdnie, rynsztoki, pobocza oraz rowy oczyszczają nauczyciele? Zieleń w parkach porządkują ekipy z „Zieleni” – to niedorzeczność, winni piekarze. Kwiaty na klomby, nie wiadomo ile pieniędzy będzie na ten cel? Jak byście kupili nasionka za 1 zł to kwiatków było by 100, a tak kupicie 100 kwiatków za 1.000 zł. Psia krew – gospodarka nie komunalna tylko jak w Komunie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  A.Lewandowski(2001-04-04)
 • Oczyszczalnia ścieków przystąpiła do oczyszczania ścieków po mieszkańcach. W szambach pojawiło się szambo, w rurach kanalizacyjnych fekalia. W pracy pojawili się pracownicy Oczyszczalni i oczyszczają - donosi "Głos Elbląga"? Niech lepiej poroni!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ba rbara(2001-04-04)
 • W tym roku, w związku z kryzysem w Funduszu Pracy, nie ma robót publicznych ani interwencyjnych. Dlatego piekarz piecze chleb, cukiernik piecze ciastka a kawiarka podaje kawę. Młynaż miele mąkę, a redaktorzy Gazety Elbląskiej mielą klawiaturami!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ogorek(2001-04-04)
 • Ale informacje z tego Elbląskiego Dziennika, aż nieprawdopodobne! Panie Gliniecki, a batem pogoń Pan, tam gdzie pieprz rośnie, tego redaktorzynę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  B.Uldog(2001-04-04)
 • Redakcji gratuluję trafnego wyboru art. do "przeglądu prasy". Proszę przestać robić z portElu.pl brukowca! Ośmieszacie olsztyński Dziennik Elbląski. A może i dobrze...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-04-04)
Reklama