UWAGA!

Zniknie wąskie gardło

"Gotowa jest koncepcja planu miejscowego "Nowe Miasto". Zaprojektowane zmiany w układzie komunikacyjnym mają usprawnić ruch w tym rejonie. Ich początkiem będzie zlikwidowanie wąskiego gardła na ul. Pocztowej" - czytamy w "Dzienniku Elbląskim".

"Przygotowany jest już przetarg na rozbiórkę znajdującego się po przeciwnej stronie obiektu magazynowego.
     - Opracowany jest projekt modernizacji ulicy Pocztowej na odcinku od ul. Armii Krajowej do Królewieckiej - mówi Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Mają tam powstać po dwa pasy ruchu w jednym kierunku. W środku będzie tor tramwajowy".
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • po dwa pasy ruchu w jednym kierunku? a po co to komu? no bo gdyby w przeciwnych kierunkach...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-03-21)
 • Kocham Zarząd Miasta! Te 100 metrów jest nie „wąskim gardłem” lecz „zaparciem” Elbląga! Ufff... koniec udręki. Jak do tego dołożymy most na Zdroju.. to Pnie Słonina, na piwo zapraszam! Odnoszę wrażenie, że pierwszy zakład Schichau’a legnie w gruzach. Czy to była fabryka naczyń emaliowanych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anielka(2001-03-21)
 • No, niby wszystko OK, ale oprócz tego starego magazyny, jest jeszcze pałacyk (a go chyba nie wybużą), więc jak chcą zmieścić 4 pasy ruchu, dwa tory tramwajowe (o chodnikach nie wspomnę) między tym pałacykiem, a biblioteką???? Czy ktoś może odpowiedzieć na to pytanie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin(2001-03-21)
 • To jakaś paranoja motoryzacyjna. Wszystko przyporzadkować blaszanym skrzynkom na czterech kółkach. Rozumniem, wygoda, szpan, nobilitacja - ale to wszystko pozory i bark wyobraźni. Kochani rajcowie popatrzcie z uwagą na chistorię i koleje losu buumu motoryzacyjnego Zachodniej Europy. Oni to wszystko przeżyli, to co my teraz i wyciągneli z tego włąściwe wnioski. Ano takie,że: - ruch kołowy trzeba uspakająć, innymi słowy ograniczać (centra miast), - społeczności lokalnej trzeba dać do dyspozycji doskonale funkcjonujące środki masowej komunikacji (tramwaj, autobus, trasy rowerowe, metro itd...). To jest recepta na masową komunikację a nie 6-sty pas ruchu w jezdni. Zabetonujcie całe centrum i bedzie po krzyku. Aborygen Miejscowy - Wojciech Pawlak PS. Kochani nie łudzcie się, tego co piszemy i tak nie czytają Szlachetni Rajcowie naszego prawdę powiedziawszy może nie pięknego, ale fajnego miasta (no i te okolice - pycha).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojciech Pawlak -Aborygen M(2001-03-21)
 • Elblążanin: nie peniaj... poradzą sobie!!! I nic nie wyburzą, żadnego Pałacyku. Zmieści się tam 4 pasy ruchu w „jedną stronę” 2 tory tramwajowe, 2 chodniki wielkogabarytowe i wiesz co Ci jeszcze powiem? Tam się zmieści jeszcze budka z piwem i kiosk (dla licealistów, aby mieli gdzie piwknąć i nauczycieli, aby mieli gdzie się sztachnąć – bo elbląscy nauczyciele palą papierosy za kioskami koło swoich szkół).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  woźny z liceum(2001-03-22)
 • KOMUNIKAT SPECJALNY: Dzisiaj zmarł, w wypadku komunikacyjnym, nasz przesympatyczny kolega Aborygen Miejscowy. Wypadek zdarzył się przy I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. Karetka reanimacyjna dotarła na miejsce wypadku w 2,5 minuty po zgłoszeniu. W trakcie 15 minutowej reanimacji na miejscu, naszemu koledze przywrócono oddychanie i akcję serca. Po umieszczeniu rannego w „erce” kareta jechała 38 minut w korku od skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Królewiecką. Nie miała możliwości przejechać torowiskiem ani mikrochodnikiem. Te 85 metrów zadecydowało o jego ŻYCIU!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-22)
 • Szanowny Panie Andrzeju - proponuję wybudowanie napowietrznej estakady szpital via centrum metropoli i 7-dmy pas ruchu dla tumaństwa drogowego. A tak poza tym, miałem Pana za człowieka rozsądnego i napewno nie zwolennika przeżywania wszystkich plag i mód Zachodniej Europy i USA. Po co to tumaństwo powtarzać, jak z i tak z góry wiadomo jaki będzie tego finał. Aborygen Miejscowy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojciech Pawlak(2001-03-22)
 • Założenia do budowy dróg i mądrze rozplanowanych węzłów komunikacyjnych jest to konieczne do prawidłowego rozwoju naszego miasta.Z dróg korzystamy wszyscy jadąc tramwajem,karetką pogotowia,czy też wozem konnym jak można się domyśleć ze słów aborygena elbląskiego.Aborygenowi należy złożyć propozycję zamieszkania w pięknym lesie "Bażantarnia", tam z maczugą można polować na drobne gryzonie, bo kangórów jeszcze nie mamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  starszy elblążanin(2001-03-27)
Reklama