UWAGA!

5 tys. grzywny za złamanie kwarantanny

 Elbląg, 5 tys. grzywny za złamanie kwarantanny
(fot. Anna Dembińska)

Elbląscy i pasłęccy policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostawia w wyznaczonym miejscu stosują się do tego. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna, by nie narażać innych na ryzyko. Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji.

Mieszkaniec gminy Pasłęk złamał zasady domowej kwarantanny, nie przebywał we wskazanym przez siebie miejscu. Mężczyzna jeździł samochodem po terenie gminy. Na tej podstawie inspektor sanitarny, w drodze decyzji administracyjnej, nałożył na mężczyznę grzywnę w wysokości 5 tys. zł. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni.

Z podobnymi konsekwencjami musi liczyć się inny mieszkaniec Pasłęka, który dzisiaj (9 kwietnia) został zatrzymany w trakcie policyjnej kontroli. Był w początkowej fazie kwarantanny. Również zdawał sobie sprawę z konsekwencji mu grożących. Ten mężczyzna z kolei wybrał się na rower.
      
       Przypominamy!
       Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny są wyciągane surowe konsekwencje!
        

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • PIS nałożył na pana grzywnę, kolejny pan nie lubi PIS.
 • Ok Kwarantanna, Ale mycie samochodu, jazda rowerem to małe przewinienie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  BODZIO ko(2020-04-09)
 • Po tym wszystkim taka dyscyplina społeczna już zostanie, niewygodni politycznie będą mieli kwarantannę za tych prawdziwych polaków na szanownego pana Prezydenta zagłosuje kaczor i to wystarczy a reszta dostanie po 500 zł. .A teraz tak na poważnie mało kto wie co tak naprawdę się dzieje co nam grozi i jakie będą konsekwencje nieudolności naszego rządu braku kasy dla służby zdrowia ogólnego b....lu. Nasza kochana Polska nie jest potęga gospodarczą jak kraje zachodu, obecnie gospodarka stoi a to dopiero początek. Jeżeli nie zostaną zlikwidowane przywileje dla pewnych grup społecznych to po skończeniu się kasy z Unii ten sukces gospodarczy na glinianych nogach może się rozsypać. Życzę wam wszystkim na te święta zdrowia spokoju i tego co najlepsze w życiu miłości. Pozdrawiam
 • Wsadź sobie ten mądraliński komentarz wiesz gdzie??? Myślisz, że Polacy to taki głupi naród, żeby w te pesymistyczne twoje przepowiednie wierzyli??? Słodko nie będzie i wszyscy to wiedzą, ale przestań pisać te bzdury, które do niczego nie prowadzą !!!!
 • "Jeżeli nie zostaną zlikwidowane przywileje dla pewnych grup społecznych to po skończeniu się kasy z Unii ten sukces gospodarczy na glinianych nogach może się rozsypać. "- Pewnie masz rolników na myśli? Najbardziej uprzywilejowana grupa społeczna, która na wszystko dostaje kasę za darmo.
 • Jak podejdzie do was policjant bez maski i rękawiczek zbliży sie na mniej niż dwa metry. To moim zdaniem powinniśmy go olać i wogule z nim nie rozmawiać bo narażamy swoje zycie. Jeżeli ty dbasz o swoje bezpieczeństwo a policjant nie to jaki sens maja te wszystkie kawarantanny i obostrzenia...
Reklama