UWAGA!

Braniewo: Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe

 Elbląg, Fot arch. KMP w Elblągu
Fot arch. KMP w Elblągu

Trzech mężczyzn w wieku od 18 do 37 lat odpowie za przestępstwa narkotykowe. Braniewscy policjanci w przeciągu ostatnich dni interweniowali wobec podejrzanych w związku z posiadaniem przez nich marihuany, amfetaminy czy ecstasy. Teraz nie unikną już odpowiedzialności.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w miniony piątek (11 września). Po godz. 22 patrol prewencji na jednej z braniewskiej ulic zwrócił uwagę na rowerzystę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Mężczyzna porzucił rower i kontynuował ucieczkę pieszo, jednak bezskutecznie, bo po chwili zatrzymali go policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy 37-latku marihuanę, a z miejsca interwencji doprowadzili go do komendy, w której dzień później usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Nie było to jednak ostatnie spotkanie policjantów z 37-latkiem. W poniedziałek (14 września) funkcjonariusze ponownie interweniowali wobec mężczyzny. Tym razem posiadał przy sobie amfetaminę.

W niedzielę (13 września) policjanci przystąpili do wylegitymowania 18-latka na terenie Braniewa. Mundurowi zabezpieczyli należące do mężczyzny narkotyki: marihuanę, amfetaminę oraz tabletki ecstasy. We wtorek podejrzany usłyszał dwa zarzuty za posiadanie narkotyków.

W poniedziałek (14 września) ok. godz. 19 policjanci interweniowali wobec innego 18-latka na terenie gminy Braniewo. W trakcie legitymowania młody mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego z policjantami, zachowywał się nerwowo. Po chwili funkcjonariusze poznali powód jego reakcji – nastolatek miał przy sobie amfetaminę.

Teraz mężczyźni odpowiedzą przez sądem za popełnione przestępstwa. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama