UWAGA!

Chcieli by przelała pieniądze na różne konta po to, by je… zabezpieczyć 

 Elbląg, Chcieli by przelała pieniądze na różne konta po to, by je… zabezpieczyć 

Pewna elblążanka złożyła zawiadomienie, że oszukało ją dwóch mężczyzn. Panowie podczas rozmowy telefonicznej przedstawili się jako pracownicy banku. Poprowadzili w taki sposób rozmowę, że w konsekwencji namówili kobietę, by ta, przelała swoje oszczędności na różne „techniczne” konta w celu ich zabezpieczenia. Wcześniej jeden z mężczyzn podający się za pracownika banku poinformował ją o próbie wyłudzenia pożyczki na jej dane co było przyczynkiem do całej rozmowy.

Obaj mężczyźni jak zeznała kobieta mówili ze wschodnim akcentem. Pierwszy, który dzwonił miał być pracownikiem banku, drugi do którego kobieta została przełączona jego szefem. Mężczyzna poinformował rozmówczynię o tym w jaki sposób ma zmienić limity wypłat na koncie a następnie poprosił ją, by ta przelała w kilku transakcjach pieniądze na podane przez niego konta. Miały one w ten sposób być bezpieczne a właściwie jeszcze bardziej bezpieczne niż na jej dotychczasowym rachunku. Gdy czwarty przelew nie doszedł do skutku „kierownik banku” poprosił, by kobieta udała się do najbliższej placówki i wykonała taki przelew, autoryzując transakcję przy okienku. Co więcej, instruował ją by nie rozmawiała o tym z pracownikami banku, ponieważ ci są zamieszani w „sprzedaż danych klientów”. Kobieta tak też zrobiła. Udała się do placówki bankowej z włączonym telefonem, z którego dostawała cały czas instrukcje i numery kont, na które ma wpłacać pieniądze. Niczego złego nie podejrzewając wykonała kolejne przelewy. Wszystkie na łączną łącznie na kwotę 90 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa zgłosiła sprawę na policję.

Piszemy o tym po to, by pokazać mechanizm działania sprawców takich oszustw. Pamiętajmy o tym, że banki nie stosują takich metod działania w celu zabezpieczania naszych pieniędzy. To oszuści układają najróżniejsze historie po to, by przejąć konto lub nasze oszczędności. Ta opisana powyżej to właśnie jedna z takich historii.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ale tępa baba
 • Ciekawe skąd oszuści wiedzieli do kogo zadzwonić??? Miała sporo chajsu. Ja stawiam na bank w ktorym miała konto on jest zamieszany.
 • Podobny telefon: tu prokurator- pada imię i nazwisko, numer pokoju, w kt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  ostrożna(2023-01-25)
 • Nie wiem jak można być takim głupim... Nawet mi jej nie szkoda, sama sobie winna własnej głupoty.
 • Wczoraj zajęto mi 300 zł z konta za nie zapłacony mandat. Czyli można bez zgody komuś wleźć na konto i mu zabrać pieniądze. Ale jak chciałbym żeby te 90 tys z konta złodzieja z powrotem przelać na konto kobiety to już nie można. Bandyckie przepisy, bandyckie banki, bandyckie system.
 • odwracanie uwagi, system nas lepiej wali po rogach
 • Brawo, jestem pod wrażeniem. Ta Pani naprawde się wykazała. Jeszcze raz brawo i słowa uznania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  BoTAK!(2023-01-25)
 • Jakby zadzwonili i powiedzieli że ma zdjąć majty i wyjsć na ulicę, to pewnie by tak zrobiła.
 • No widzisz, a byłeś takim kozakiem co to mandatów nie płaci:) Ciesz się że tak to się odbyło bo wystarczyłoby zwyczajne wylegitymowanie w banalnej sytuacji np. przy okazji wykroczenia drogowego, panowie sprawdzają system, ty nie masz przy sobie gotówki. i cię zawijają na dołek:) Pomyśl na drugi raz
 • Te akcje to nasi "przyjaciele" za wschodniej granicy. My im pomagamy a oni tak się odwdzięczają... Na YT jest sporo filmików od ludzi którzy nie dali sie nabrać
 • Lepiej... można za nie zapłacony mandat zablokować po 300zł na każdym Twoim koncie bankowym w piątek i odblokować po kilku dniach... wiec nie wiem czy się cieszyć że tylko 300 a nie np.3 tys. ehh...
 • a dlaczego zgłosiła na policję niech sobie sama szuka, taka mądra była zeby im dac WSZYSTKIE DANE do konta, to teraz tez niech bedzie taka mądra i zacznie szukac złodzieji. Czy ona mieszka na pustyni ??? tyle się o tym pisze, mowi a tu takie kwiatki.
Reklama