UWAGA!

Elbląg: Działania „speed” poza miastem

 Elbląg, (KMP w Elblągu)
(KMP w Elblągu)

Policyjna „Grupa speed” zatrzymała pięciu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszystkie przekroczenia były poza Elblągiem, ale w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Małe miejscowości, mniejszy ruch, ale i ograniczenia. Kierujący zapominają czasem, że tam również obowiązują przepisy dotyczące ograniczeń prędkości.

Wczoraj policjanci z grupy „speed” zatrzymali prawa jazdy pięciu kierującym. Było to w miejscowościach: Raczki Elbląskie, Marwica, Krykajny i Krosno. Rekordzista to 63-letni mężczyzna kierujący volvo. Policjanci w Marwicy zmierzyli prędkość jadącego auta. Na liczniku było 107 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

Wszyscy kierujący stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące oraz otrzymali 500-złotowe mandaty i 10 punktów karnych.

Policjanci z „Grupy speed” zapowiadają kolejne kontrole na terenie powiatu.

 

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To zapraszamy w Gronowie Elbląskim na ulice Świerkową, gdzie sprzęt rolniczy i ciężarówki jeżdżą jak na torze wyścigowym. Nie patrzą na nic. .. na rowerzystów trąbią i jeszcze przyspieszają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Mieszkanka GE(2020-04-30)
 • 500zł za takie zagrożenie? Równie dobrze można wyjść na ulice i strzelać na oślep z karabinu. .. albo się kogoś trafi, albo nie. Za to tez byście 500zl dali?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Gosc123(2020-04-30)
 • *Małe miejscowości, mniejszy ruch, ale i ograniczenia. Kierujący zapominają czasem, że tam również obowiązują przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. * - Dokładnie tak, z tym tylko, że na wioskowych trzeba odpowiednich działań i być nieco bardziej przebiegłym, bo informują się z prędkością światła. Mądrzy policjanci muszą po prostu ich przechytrzyć. Patrol się pojawia i ruch zamiera na danej drodze. Patrol odjedzie i ruch powraca do poprzedniej sytuacji zanim przyjechał patrol. Policjanci musicie być bardziej przebiegli jak wieśniaki !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  porada(2020-04-30)
 • Policjanci z „Grupy speed” zapowiadają kolejne kontrole na terenie powiatu. Jeżeli tak to jesteśmy jak najbardziej na tak!!!
 • @Mieszkanka GE - Typowe zachowania wieśniaków !!! Sam mam to na co dzień !
 • Starosta informuje: "Oprócz remontów bieżących powiat elbląski w latach 2020/2021 wykona wiele kosztownych inwestycji drogowych na ogólną kwotę ok. 30 mln zł. "- Niestety znowu zapomniano o drodze powiatowej nr. 1103N Jegłownik-Wikrowo- do skrzyżowania na Helenowo. Czy ten nasz Starosta w ogóle wie jak ta droga wygląda? Chyba nie, skoro na to środki się nie znalazły. Policja z tego, co mi wiadomo dobrze zna ten problem i też widać nie ma na to wpływu. W tym kraju powoli trzeba tych starych ludzi rządzących zmieniać na młodszych z dobrym przeglądem sytuacji a nie znajomościami lub jakimiś układami. Czy ponad 30 lat czekania na normalną drogę jest czymś tak bardzo wygórowanym???
 • Dziś prawdziwych piratów już nie ma.
 • @Brat Pirat - Dziś coraz mniej porządnych i kulturalnych kierowców! Odnośnie piratów, to są, byli i pewnie dalej ich więcej będzie, jak Policja trochę ich nie pohamuje.
 • Raczki Elbląskie - długie proste bez zabudowań, "obszar zabudowany"i strzelamy. Widać wzmożone działania policji by ratować budżet. Do kwietnia patroli i pomiarów praktycznie nie było widać.
 • Długie proste bez zabudowań, "obszar zabudowany"--- Tzn. jak długa prosta to można cisnąć baranku wsiowy??? Przepisy są po to, aby je przestrzegać !!! Nie przestrzegasz, to trzeba zapłacić !!!! Nie chcesz wspomagać budżetu to jeździj baranku przepisowo !!!!!
 • Może baranku miejski nie widzisz że to żadna prewencja a polowanie na czarownice?
 • Czy ty baranku wiejski umiesz czytać ze zrozumieniem? Przecież jak byk pisze, że jedź przepisowo, to te polowania nie będą przynosić korzyści w postaci mandatów, a co za tym idzie to to, że nie będziesz musiał krytykować! Czy teraz baranek zrozumiał?????
Reklama