UWAGA!

Jechali za szybko i stracili prawa jazdy

 Elbląg, Jechali za szybko i stracili prawa jazdy
fot. policja

Jazda z nadmierną prędkością to ryzyko utraty uprawnień do kierowania, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów.

Policjanci każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wykorzystując do tego mierniki prędkości. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe, a tym samym stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wobec osób, które nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, są wyciągane konsekwencje prawne. Tylko wczoraj (20.10.2020r.) policjanci elbląskiej drogówki zatrzymali 4 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kontrole miały miejsce w Raczkach Elbląskich. Rekordzista to kierowca toyoty który jechał 110 km/h na ograniczeniu do pięćdziesiątki.
      
       Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Jakub Sawicki, biuro prasowe KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zabrać prawko, dać mandat, pkt, przepadek mienia, ciężkie prace społeczne, upublicznienie danych osobowych - a wszystko za jazdę 80 km/h o godz. 5:50 na pustej ulicy Rawskiej. Vivat statystyka i jak ładnie brzmi ". .. stworzenie zagrożenie życia i zdrowia. .. "- medialne to co nie?? By nie było nie zabrali mi prawka nigdy, po prostu ich obłuda i zakłamanie doprowadza ludzi do szału. Ps. Jakie jest zagrożenie między rondami na Warszawskiej?? A noooo wyjazd z myjni no tak, lepiej pilnować tam niż w centrum sp12,sp23 przejścia pozastawiane na mm - ale to już nie stwarza zagrożenia życia o zdrowie bo. .. po trzeba się ruszyć i znaleźć sprawców, po 2 bo to rodzina policjanta ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Wściekły(2020-10-21)
 • Kierowcy z dwóch miejscowości Wikrowo i Wiktorowo oraz okolic znają tylko jedno a mianowicie ile fabryczka dała w szczególności na odcinkach dróg z ograniczeniem prędkości. Kiedy policja zrobi tam porządek z tymi, którzy tych ograniczeń nie widzą???
 • ciekawe czy policja wywiązuje się z obowiązku kontrolowania ludzi na kwarantannach ? Tych przybywa a w policji ludzi ubywa i choruje. Już w nie jednej komendzie wielu jest na zwolnieniach albo na kwarantannach o czym co dziennie donosi prasa. Obowiązków przybywa ale o statystykach cisza jak makiem zasiał. Dziś nawet ktoś się pokusił o stwierdzenie że obecna pandemia to jak wojna a w policji najważniejsze to doniesienia o złapanych kierowcach 50/50 bo to statystyki buduje
Reklama