UWAGA!

Kierował bez uprawnień. Zapadł wyrok

 Elbląg, Kierował bez uprawnień. Zapadł wyrok
Fot. pixabay.com

Policjanci zatrzymali do kontroli pewnego 38-latka. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a mimo to jechał osobowym oplem. Teraz w jego sprawie zapadł sądowy wyrok.

Kierowanie autem bez posiadania prawa jazdy to wykroczenie które może skutkować grzywną. Przekonał się o tym pewien 38-latek z Elbląga, którego 29 lipca zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Sytuacja miała miejsce przy ul. Obrońców Pokoju. Zatrzymany 38-latek kierował osobowym oplem. W trakcie kontroli okazało się że nie ma on prawa jazdy. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie.

Dziś znamy już wyrok. 38-latek musi zapłacić grzywnę w wysokości 1000 złotych, ponadto sąd orzekł także wobec niego zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na 12 miesięcy. Wyrok jest prawomocny.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wcale nie musi płacić, Sąd orzeka grzywnę, ale nie zmusza do zapłaty, bo i jak?
  • a co powiecie o co raz szerszej akcji w restauracjach i innych firmach ludzi tracących dorobek, typu: "Tu policjantów i ich rodzin nie obsługujemy?"Jak najbardziej Popieram i oby przedsiębiorcy odpłacili "dobrym za nadobne".
  • Idąc tym torem myślenia można stworzyć akcję typu: tutaj posłów nie obsługujemy, tutaj mafii nie obsługujemy, tutaj prostytutek nie obsługujemy, tutaj lekarzy z zakazem wykonywania zawodu nie obsługujemy, tutaj skazanych za jazdę po pijaku nie obsługujemy. .. w końcu każdy do kogoś żywi urazę
  • ludzie chcą pracować, utrzymywać swoje interesy, płacić podatki ale opresyjne działania doprowadzają ich do bankructwa i zamykania działalności, krótko mówiąc nie mają na chleb i tracą majątki, odbiera im się prawo do uczciwej pracy i życia za zarobione w ten sposób pieniądze a ci co mają stać w ich obronie stają zbrojnie przeciwko takim ludziom, więc nie porównuj tu nieadekwatnych przykładów typu "tutaj posłów nie obsługujemy, tutaj mafii nie obsługujemy, . .. "bo nijak ma się to z rzeczywistością.
  • Więcej emocji niż rozumu, to rząd z ministrem nałożył restrykcje na restauratorów a nie policja. Lepiej przenieś swój biznes do sanatorium tam nie będziesz musiała wysilać umysłu.
  • Jak większość ludzi poumiera, to co wtedy powiesz? Komu będziecie zabraniać wejścia?
Reklama