UWAGA!

Kierowali w stanie nietrzeźwym. Rekordzista miał 3 promile 

 Elbląg, Kierowali w stanie nietrzeźwym. Rekordzista miał 3 promile 
fot. KMP w Elblągu

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili w stanie nietrzeźwym. Jeden z nich miał aż 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (9 maja) policjanci z ruchu drogowego kontrolowali trzeźwość kierowców. Mundurowi przebadali 154 osoby na obecność alkoholu i środków odurzających w organizmie. Dwóch kierujących prowadziło w stanie nietrzeźwym. Niechlubny rekord przypadł 50-latkowi z Elbląga. Mężczyzna został zatrzymany przy ul. Chopina. Kierował seatem mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.

Kierowco pamiętaj, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarzasz zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a skuter portelu już umorzyliście jak większość zgłoszeń o kradzieży ?
  • Ale czy ty czytasz, że wiesz, co rozumiesz, że rozumiesz co czytasz wiesz? HALO!!!! TU JEST O ALKOHOLIŹMIE TAK?. Sprawy kradzieży dokonanej w czasie przeszłym, to w innym terminie, będą rozpatrywane. Proszę zatem nie wybiegać w przyszłość z przeszłości, to nie plan kolejnej części Terminatora, proszę pozostać w TU I TERAZ. A co do artykułu to chciałbym wyrazić moje zdanie (choć nikogo nie obchodzi moje wyrazić a już najmniej to zdanie), że no co jak co, ale trzy promile? I za koło się pakować, no to się w jasnej d...nie mieści.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Wczorajszy na dzień dzisiejsz(2022-05-11)
Reklama